Siparişte Peşinat

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Vanery1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Siparişte Peşinat

kürsad link' Alıntı:
Her an vazgecebilebilme ihtimaline karşı alınır. Zaten pazarlığınızı kaporayi vermeden yapın. İstediginiz ekstraları da mutlaka satis sözleşmesine yazdırın. Atiyorum size karter koruma hediye edeceğiz dedilerse mutlaka satis sözleşmesine bu ibareyi şerh olarak düşürün. Dizellerde karter koruma standart ancak benzinlilerde bulunmamaktadır. Dediğim gibi pazarlığı kapora vermeden yapin
Sozlesmeye extralarin yazilmasi gerektigini ve pazarligi arac siparisinde yapildigini bilmiyordum genelde bayiler pazarlik arac gelince derler. Dedigim gibi ben binmek icin alacagimdan ekimde siparis gececegim arac gelmesi 1. Ayi bulurmus bu nedenle aracim 2013 model olurmus yani 2014 birinci ayda 2013 model alacagim bu durumda pazarlikta konusayim mi yoksa arac geldiginde mizmizlanayim mi?

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Vanery link' Alıntı:
Sozlesmeye extralarin yazilmasi gerektigini ve pazarligi arac siparisinde yapildigini bilmiyordum genelde bayiler pazarlik arac gelince derler. Dedigim gibi ben binmek icin alacagimdan ekimde siparis gececegim arac gelmesi 1. Ayi bulurmus bu nedenle aracim 2013 model olurmus yani 2014 birinci ayda 2013 model alacagim bu durumda pazarlikta konusayim mi yoksa arac geldiginde mizmizlanayim mi?

Extra dedigin karter koruma vs.. her bayi duruma göre daha fazla veya daha az şey verıyor. Ne alırsanız kardır ve ben söylemeden sözleşmeye yazılmıştı. (karter koruma hediye) dıye.

Aracın fiyatı da pazarlık aşamasında yapılır ancak bayiler eger arac geldıgınde zamlanırsa bunu fiyata yansıtırız dıye belirtirler. Bu da sözleşmede yazılır. Fahiş bi fark yoksa sorun çıkmaz. Ben aracı sözleşme yaptıktan 20 gün sonra aldıgım için problem olmamıştı.

son kısımda belirttiginiz durumun aynısı bende de oldu. Aracımı kasım 2012 de aldım ama makyajlı 2013 model bi aractı. ( şasi numarasında da 2013 model oldugu belirtiliyor) Ancak türkiyedeki yeni kanundan dolayı 1 ocaktan önce alınan her arac trafıge girdigi andaki yılı ruhsata yazılıyor. yani aracınız aslında 2014 model olucaktır( şai numarasına da bakarsınız) ancak ruhsatta 2013 yazacaktır.

bjk675

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracımı alırken bayide hazırdı. ev satışı yaptığımdan para transferi 3 gün sonra gerçekleşmişti. bayi bana 3 gün aracı bekletti. 4,gün araç fiyatının %90 ını eft yle gönderdim. teslimatta geri kalanını verdim bu kadar. karter muhafaza sözü verdiler fakat takmamışlar. sizi siz olun mutlaka aracınızı teslim alırken kaputu açıp kontrol edin muhafazayı...

Vanery1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Zaten kontrol edecegim bircok sey var boya testi de isteyecegim. Sonucta 57 bine yakin bir mevla oduyoruz :) umarim 2014 ocakta alacagim arabayi 2013 model oldugu icin fiyatta birazdaha indirim yaparlar. Siparis verince bilgilendirme yapacagim tecrubelerimi yazarim siparis vermek isteyenler nelerle karsilasacaklarini bilmemiler.
Bilgi veren arkadaslara cok tesekkurler.
Onemli aydinlatici bilgiler edindim.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hazirdaki araci alsaniz indirim yaparlar.
Ama ozel siparisle gelen aracta fazla indirim beklemeyin
Nasil olsa bu adam arabayi aylarca beklemis illaki alacak mantigiyla fazla indirim yapmazlar.

Vanery1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BÜLENT link' Alıntı:
Hazirdaki araci alsaniz indirim yaparlar.
Ama ozel siparisle gelen aracta fazla indirim beklemeyin
Nasil olsa bu adam arabayi aylarca beklemis illaki alacak mantigiyla fazla indirim yapmazlar.
Evet benimde bende boyle dusunuyorum ama satis temsilcisi arkadasim ve bana alacagin zaman gel hallederiz dedi fiyat konusunda da ciddi bir indirim bekliyorum onumuzdeki ay tekrar gidip konusacagim ozaman belli olacak zira arkadasim baska bir sehirde.

kürsad1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Vanery link' Alıntı:

Soz uçar yazı kalır. Onu hediye edeceğim bunu hediye edeceğim dediği halde sözleşmeye yazmıyorsa başka bayiye gidin. Ne konuşulduysa hersey satis sözleşmesine mutlaka yazılmalıdır. Arac geldiginde yan çizmelerini engeller

Vanery1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kürsad link' Alıntı:
Soz uçar yazı kalır. Onu hediye edeceğim bunu hediye edeceğim dediği halde sözleşmeye yazmıyorsa başka bayiye gidin. Ne konuşulduysa hersey satis sözleşmesine mutlaka yazılmalıdır. Arac geldiginde yan çizmelerini engeller
Extralara tamamen satis temsilcileri mi karar veriyor yoksa baska bir yontemi mi var ?

yağmur06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

peki ne hediye ederler mesela bastırısak.ben editon almayı düşüünyorum acama krom çıta ve karter koruma hediye ederler mi bide çok olur mu bilmem ama arka park sensörü ne dersiniz bu 2 sini yada 3 ünü hediye ettirme şansımız var mı

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yağmur06 link' Alıntı:
peki ne hediye ederler mesela bastırısak.ben editon almayı düşüünyorum acama krom çıta ve karter koruma hediye ederler mi bide çok olur mu bilmem ama arka park sensörü ne dersiniz bu 2 sini yada 3 ünü hediye ettirme şansımız var mı

Önce fiyat pazarlığı yapın sonra da ekstralar için bastırın :) park sensörünü bilemiyorum ama krom çıta ve krater koruma yaptırabilirsiniz gibi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...