Sinyal ve dörtlü flaşör sorunu

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gece eve dönerken farkettiğim bir problemi sizinle paylaşmak istiyorum. Sinyal verirken yada dörtlü flaşörleri açtığımda araçtan gelen sinyal sesi bir anda düzensiz gelmeye başladı aynı zamanda sinyal verdiğimde yada dörtlüleri yaktığımda hemen başlaması gereken sinyal sesi 1-2 saniye geç başlıyor, kapattıktan sonrada 1-2 saniye daha devam ediyor ama dışarıdan kontrol ettiğimde sinyallerin yanmasında bir problem yok. Daha önce başına gelen birisi var mı? Var ise sorunu nasıl çözdünüz? Bana servise gitmekten başka çare yok gibi geliyor.

Demek istediğimi daha net anlamanız için videolarıda ekledim. 

Sağ-Sol Sinyal
29092011020.mp4

Dörtlüler
29092011021.mp4

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Sinyal ve dörtlü flaşör sorunu

önceki araçlarımda çokca başıma gelmişti bu
merak edilecek birşey yok ampul gevşediğinde böyle yapıyordu benim araç
usta ampul veya bağlantıları kontrol edip düzeltiyordu, küçük bir ayarı var
servise götürün 5 dk. da yaparlar..

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teşekkürler Hakan Bey en kısa zamanda servise gitmeyi düşünüyordum zaten. Meşhur kaliper sesi yine gelmeye başladı ikisinede baktırırım o zaman  :)

B

bahadircakir

Bilgi Girilmemiş

aynı sorun olmasada benzeri bendede var şöyleki,
sinyal vermeye basladıgımda ses hemen geliyor ancak sesin periyodu değişebiliyor. ama sizinki gibi rahatsız edici şekilde geçikmeleri yok.
bunun sebebi şu diye tahmin ediyorum. diğer araçlardaki gibi ses sinyalden gelmiyor bizim araçlarımızda. bilgisayar yardımıyla bu sesi alıyoruz ve arada bir bilgisayar işlemcisinin azizliğine uğruyor.

efeksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Burda önerilenlerden hepsini yapıp çözüm bulamazsanız büyük olasılık aracın beyninden kaynaklanan bi sorun olabilir. ben eski aracımda bu tarz bişey yaşadım.sinyal acayip hızlı derecede yanıp sönüyor.arada düzeliyordu.ampül dediler baktılar ettiler. sonra anladılarki arka bagajda elektronik beyin var içindekil lehimlerle alakalı bi durum.açılıp tamiri mümkün değil.açsan beyni toplayamadınmı araç çalışmıyor.kimse o riske girmedi. bir yıl falan öyle kullandım. sonra vizede adamlar beni o sinyalle geçirmeyince hoppp 900 tl beyin aldık :) üstünede soğuk su.bi sinyal için 900 tl. ama garanti var ne olursa olsun rahatız astralarda :)

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu aracın markasını da yazarsanız ii olur bence !! bilgimiz olsun ,uzak duralım :)

efeksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

opel vectra c kasa :)

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

[quote author=efeyaya link=topic=2366.msg49743#msg49743 date=1317821772]
opel vectra c kasa :)
[/quote

zaten vectra lafını duydummu tüylerim diken diken oluyo :)  vectra dedinmi bence sadece A kasadı !! gerisi yalan...

limnili

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu bahsettiğiniz olay benım aracımda da var. 8 ayda toplam 3-4 defa oldu ve kontak kapatılıp açılınca düzeldi hep. sinyal lambaları çalışıyor fakat ses düzensiz ve kapatılınca hemen kapanmıyor. astranın bitmek bilmeyen sorunlarından biri de bu :(

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar benim problemim kendiliğinden düzeldi konuyu açtıktan sonraki gün aracıma bindiğimde sorun devam etmedi yani 1 gün sürdü :) ama beklemedeyim, biraz daha test edip tekrarlaması durumunda bu başlıkta paylaşacağım.