Sınavsız Direk Geçiş-YGS

Burak K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.burakkaya.net
Şu an YGS/LYS sınavına çalışıyorum 2.senem bu sene Anadolu Teknik Lisesi Bilişim Bölümü mezunuyum. Dershaneyi bırakmayı düşünüyorum geçen seneden değişen hiç bir şey yok boşu boşuna masraf oluyor ama kafama takılan bir kaç soru var.

1- Sınava başvururken hem YGS Sınavına girmek istiyorum hemde Sınavsız Geçiş Hakkımı kullanmayı istiyorum'u seçebiliyormuyum ?

2- Diyelim sınavsız geçiş yapacağım ve Sadece Bursa,Uludağ Üniversitesi Teknik Bilimler Fakültesinde ki Bilgisayar Programcılığını istiyorum kesin gidermiyim ?

Bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim...
smile.gif

arod

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anladığım kadarıyla liseyi bitirdin suan dersaneye gidiyosun eğer böyleyse 2. sene direk geçişle geçmek biraz zorlaşıyo öncelikli olanlar suanki 12 sınıflar oluyo onlar yerleştikten sonra mezunlara geliyor sıra bence dersaneyi bırakma çalıs ygs yapılmıycak bişey değil ii çalısırsan ygsden bilgisayar öğretmenliğine rahatlıkla gidersin

ömerfaruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dershane taraftarı değilim ama eğer okulu bitirdiysen dershaneye gitmek sana düzen sağlayacaktır. Eğer dershaneyi bırakırsan sabah geç kalkarsın, disiplinli değilsen bir çalışma programın olmaz, gireceğin deneme sınavları ile nerede olduğunu seviyeni görürsün, girdiğin derslerde etkileşim olur vs.vs.... Tabii ben bunları dershane olmadan da yaparım bana hiçbir katkısı yok diyorsan bırakabilirsin. Geçen sene bir öğrencim dershaneye gitmeden Türkiye 17.si oldu.

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anladığım kadarıyla liseyi bitirdin suan dersaneye gidiyosun eğer böyleyse 2. sene direk geçişle geçmek biraz zorlaşıyo öncelikli olanlar suanki 12 sınıflar oluyo onlar yerleştikten sonra mezunlara geliyor sıra bence dersaneyi bırakma çalıs ygs yapılmıycak bişey değil ii çalısırsan ygsden bilgisayar öğretmenliğine rahatlıkla gidersin

Katılmakla beraber o sene mezun olan kaç kişi var kontenjan kaç kişi onu bilmek gerekir. YGS ye girip (kaybetsen de) yatay geçişi kullanabilirsin( bize anlatılan bu şekilde :)) Ben YGS ye tam anlamıyla eğlenceye giricem. Zaten KPSS'ye çalışıyorum.Üni. işini de yataya bırakıcam inşallah :D

Son düzenleme:

Burak K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.burakkaya.net
Dershane taraftarı değilim ama eğer okulu bitirdiysen dershaneye gitmek sana düzen sağlayacaktır. Eğer dershaneyi bırakırsan sabah geç kalkarsın, disiplinli değilsen bir çalışma programın olmaz, gireceğin deneme sınavları ile nerede olduğunu seviyeni görürsün, girdiğin derslerde etkileşim olur vs.vs.... Tabii ben bunları dershane olmadan da yaparım bana hiçbir katkısı yok diyorsan bırakabilirsin. Geçen sene bir öğrencim dershaneye gitmeden Türkiye 17.si oldu.

Dershaneyi bırakırsem ders çalışmıcam,işlerle ilgilenicem sadece zamanı gelince direk geçiş yapıcam ama o da %100 değilmiş :/

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende düşündüm taşındım ve kaşındım,baktım olucak gibi değil,amaaaaaan dedim.
2 Yıllık akar kanka. Üniversitede biraz çalışırım, 2 yılda açıktan hoooop 4 yıla tamamlarım. Falan filan...

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
bende Anadolu Teknik mezunuyum, kesin 2 yıllığa mı gitmek istiyorsun yoksa tutarsa 4 yıllığa da gidecekmisin?
bu arada şunu soruyum, benim zamanıma göre sistem değişmediyse teknik lise olduğuna göre bir yıl fazladan okudun değil mi? şöyle birşey var, bizim sınıf normalde 10 kişiydik, 9 arkadaşım son seneyi okumayıp anadolu meslek mezunu oldu, ben son seneyide okuyup anadolu teknik mezunu oldum ve otomatikman okul 1.liğim geldi:D

yani böyle bir imkanın varsa zaten okul birinciliğinden dolayı sınavlı/sınavsız giriş hakkın çoğalıyor.
ben sınava girdim, sınav sonucum iyi değildi ama okul notum 85 küsürdü, ilk sıraya Gebze mekatronik, 3.sıraya uludağ teknik bil. yazdım. gebze bir önceki sene en düşük 96'yla almış ama ben girdim:D

tercih klavuzunda uludağ teknik bilimlerin öncelik sıralamasına bak, doğum tarihi tutuyormu, birde 2yıllıklar aynı şehirde bulunan öğrencilere öncelik tanıyor, kontenjan dolmazsa şehirdışından yazanları alıyor, bu yüzden de bir şansın var.

sınava girip girmemen konusu, istediğin yeri kazanmanı etkilermi konusunda şunu diyebilirim, arkadaşlarımdan sınavsız geçiş yapanlar çorum myo'ya girdi, ben sınava girdim gebze myo geldi. çorumu yazsaydım sanırım çorum myo için arkadaşlarımdan öncelikli olurdum diye düşünüyorum. karışık bir durum :D
ya kısaca sınava girsende bir kaybın olmaz diye düşünüyorum.

Burak K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.burakkaya.net
Hedefi yüksek tutup 4 yıllık olmazsa direk geçişi düşünsen daha iyi olur, tabii son karar senin.

Ben sınava gireceğim yine sadece direk geçiş hakkında bilgi almak istiyorum sınava girip hem direk geçiş tercihlerimi yapacağım hemde sınav puanıma göre tercihleri...

Bende düşündüm taşındım ve kaşındım,baktım olucak gibi değil,amaaaaaan dedim.
2 Yıllık akar kanka. Üniversitede biraz çalışırım, 2 yılda açıktan hoooop 4 yıla tamamlarım. Falan filan...

Sıkıntılı işler.

bende Anadolu Teknik mezunuyum, kesin 2 yıllığa mı gitmek istiyorsun yoksa tutarsa 4 yıllığa da gidecekmisin?
bu arada şunu soruyum, benim zamanıma göre sistem değişmediyse teknik lise olduğuna göre bir yıl fazladan okudun değil mi? şöyle birşey var, bizim sınıf normalde 10 kişiydik, 9 arkadaşım son seneyi okumayıp anadolu meslek mezunu oldu, ben son seneyide okuyup anadolu teknik mezunu oldum ve otomatikman okul 1.liğim geldi:D

yani böyle bir imkanın varsa zaten okul birinciliğinden dolayı sınavlı/sınavsız giriş hakkın çoğalıyor.
ben sınava girdim, sınav sonucum iyi değildi ama okul notum 85 küsürdü, ilk sıraya Gebze mekatronik, 3.sıraya uludağ teknik bil. yazdım. gebze bir önceki sene en düşük 96'yla almış ama ben girdim:D

tercih klavuzunda uludağ teknik bilimlerin öncelik sıralamasına bak, doğum tarihi tutuyormu, birde 2yıllıklar aynı şehirde bulunan öğrencilere öncelik tanıyor, kontenjan dolmazsa şehirdışından yazanları alıyor, bu yüzden de bir şansın var.

sınava girip girmemen konusu, istediğin yeri kazanmanı etkilermi konusunda şunu diyebilirim, arkadaşlarımdan sınavsız geçiş yapanlar çorum myo'ya girdi, ben sınava girdim gebze myo geldi. çorumu yazsaydım sanırım çorum myo için arkadaşlarımdan öncelikli olurdum diye düşünüyorum. karışık bir durum :D
ya kısaca sınava girsende bir kaybın olmaz diye düşünüyorum.

Yok bizde fazladan okuma yoktu 4 sene lise okuduk hep beraber bitirdik biz. :D

Geçen sene dediğin gibi tutuyodu 165 ile adamı aldılar 180 le beni almadılar. :eek:

Sınava girmeyi düşünüyorum hem sınava girip hemde sınavsız geçişi yapabiliyomuyum başvuru sırasında ?

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hem sınava girip hemde okul puanına göre 2 yıllık bir üniversiteye girebilirsin... 2 yıllık unıversıtede dırek gecıs bılındıgı gıbı ona baglı olarak okul puanını göz önünde bulunduruyorlar , 4 yıllık unıversıte ıcın sınavda başarılı olman lazım ıstedıgın unıversıteye gırmek ıcın oda sınava baglı ama sansını deneyebılırsın kaybeedecegın bır sey olmaz...