Şimdi de başka bir LPG sorunu

Rotweiler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.azmiallusoglu.com
Merhaba arkadaşlar,

Geçmiş konularda laf arasında bahsetmiştim tekleme sorunundan,enjektör kabloları imiş değiştirdik kurtulduk.
Şimdi çok farklı bir problem ortaya çıktı:
Araç hararet olarak ve motor suyu sıcaklığı olarak normal seyirlerinde devam ediyor. 90-94 aralıklarında yani. Neyse, ancak araç ne kadar ısınırsa ısınsın LPG'ye geçiş yapmıyor. 15-16 KM sürdükten sonra yapıyor, onda da ilerledikçe(motor soğuk hava aldıkça) bir anda benzine geçip sonra birdaha LPG'ye geçiyor bu da tabii sarsıntıya yol açıyor ve yüksek devirleri göremiyorum. Önceden çalıştırdıktan sonra rölantide 2 dk beklese 40 dereceye gelse yetiyordu, şimdi maalesef tam tersi.

Yapılanlar:

Termostat değişti.
LPG ayarı yapıldı.
Sistemden kontrol edildi.
Araç OP-COM'a bağlanıp motor suyu sıcaklığı sensörden ölçüldü.

Sistem BRC sıralı sistem. Eski bi sistem, benden önceki dallama özensiz taktırmış.
Araç Vectra B 2.0
Sizce sorun ne olabilir?

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,

Geçmiş konularda laf arasında bahsetmiştim tekleme sorunundan,enjektör kabloları imiş değiştirdik kurtulduk.
Şimdi çok farklı bir problem ortaya çıktı:
Araç hararet olarak ve motor suyu sıcaklığı olarak normal seyirlerinde devam ediyor. 90-94 aralıklarında yani. Neyse, ancak araç ne kadar ısınırsa ısınsın LPG'ye geçiş yapmıyor. 15-16 KM sürdükten sonra yapıyor, onda da ilerledikçe(motor soğuk hava aldıkça) bir anda benzine geçip sonra birdaha LPG'ye geçiyor bu da tabii sarsıntıya yol açıyor ve yüksek devirleri göremiyorum. Önceden çalıştırdıktan sonra rölantide 2 dk beklese 40 dereceye gelse yetiyordu, şimdi maalesef tam tersi.

Yapılanlar:

Termostat değişti.
LPG ayarı yapıldı.
Sistemden kontrol edildi.
Araç OP-COM'a bağlanıp motor suyu sıcaklığı sensörden ölçüldü.

Sistem BRC sıralı sistem. Eski bi sistem, benden önceki dallama özensiz taktırmış.
Araç Vectra B 2.0
Sizce sorun ne olabilir?

sıkıntı tam olarak nedir bilemem ama Ankara'dasın madem ivedikde mocan var brc yetkili servisi aracını oraya göstermende fayda var. işlerini gayet iyi yapıyorlar.

soulless

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg geçişlerini sağlayan parça map sensörü denen bir parça... Çok yüksek ihtimalle map sensörünüz arıza yapmıştır. Bu parça bozulunca lpg geçişleri düzensiz oluyor, araç lpg de çekişten düşüyor, motor arıza ışğı yakabiliyor yakıt karışımı hatasından dolayı... Sorununuz map sensörü olabilir.

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
lpg sisteminin sıcaklık ve map sensörünü ve bu sensörlere ait bağlantı kablolarını inceleyin....

Rotweiler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.azmiallusoglu.com
Bir baktırayım bu parçalara.
Teşekkürler yorumlar için.

Bu arada Mocan bu 2A ile birleşen yer mi?