SİLKELEME...astra g silkeleme tekleme, problemi çözümü burda....

skydark

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar sabit devirde silkeleme,tekleme 2000-3000 devir arası bugun servise gittim yakın tanıdık 3-4 tane usta arabanın başina geldi bi yandan bilgisayara bağladılar bi yandan çaliştirdilar hep beraber durumuna baktık ve sonuç silindir kapak contasının yanmiş olduğu..... yok ateşleme bobini yok egr valfi yok kelebek boğazı vs tartişildi masraf etti tonlarca arkadş... 3 aydır sadece bu konuya odaklandım benım arabam 140000 de 60000 de araba bile yapabilir bunu benım motorum kız gibi sesisz sakin en ufak görünürde bi sıkıntı yok kaç ustaya gittim ateşleme bobini buji diodu ama yaptırmadım en sonunda buldm problemi 200-300 lira bobin buji vermeyın boşuna para...
bu arada çok az bi su yakabılır araba ustalar şöyle soyler ya o kadar su yakar normal ama ınanmayın benım arabam 1 ayda yarım cm su eksiltti ama conta yakmiş düşünün masrafta 500- 700 arası umarım bu sıkıntıdan herkes kurtulur çok yaşayan var bu sorunu ... karişik yazmamişimdir umarım acele paylaşmak ıstedim bu bilgiyi yardımcı olmuş olurum umarım keşke daha masrafsız olsaydı bu sıkıntı ama gerçek olan teklemenın sılkelemenın nedeni conta yakması yani; tam olarak yakıtı yakamamsından motorun sılkeleme tekleme yapması

mendel50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Açıklaman için teşekkürler , peki yağa su karışıyormuydu ?
köpürme kremleşme varmıydı yağda ?

durst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendede olmuştu benzeri bir sorun. Silkeleme yaptığı anda güçtende düşüyor motor arıza ışığı yakıyordu. Sonunda bendede conta kaçırıyor dediler. Gerçekten iki silindir arasında contada kaçırma olduğu ortaya çıktı. Bu arada kurum temizliği v.s de yapıldı motora...Sonuç inanılmazdı. Sanki araç sonra yeniden doğmuştu :) Çekişi gidişi müthiş değişti. İşte o andan sonra aracımın tadına varmaya başladım :)

skydark

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok azsu yaktıgından ustaların normal o kadar yakar dedıgınden direk buji ateşleme bobinine yönelmesi onun için sorun kronikmiş gibi görünüyor astra çok güzel bir araba üretildiği yıla bakacak olursak ufak bi masraf herşey tmm herkesin arabsı gözbebeğidir otomobil tutkunları için bu sorunu yaşayan arkdaşlar için tek sorun silindir kapak contası(conta yakması)aslında hiç birşey yok 30 lira conta gerisi işçilik...

skydark

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu silkeleme sorunun üzerine gidicem peynir ekmek gibi ateşlemem bobini buji satılıyor farkeden olmuştur bobin alırken eğer sorunun çözülmesse geri almam der bazı parçacılar=)yazık günah masraf etmeylim bobin buji kelebek egr valfi falan inanmayın ustalarada unutmayın çok az su yaksa bile ustalar normal dio eski arabalarda normal olduğu için anlamıyorlar üsülerek söylüyorum ama ustalarımız anlamıo

skydark

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok köpük vs falan. gram yağ yakmıo bile arabam 99 model astra g cd 140000 de 04-05 model benzinli araçların bile marka soylemicem tozunu alıyorum roll drag vs. ama anlaşilmio işte conta yakması bu konuyu herkesin bilmesini istiyorum opel tutkunu olarak bütün bu sorunu yaşayan opelci arkadaşların bir sürü şeye masraf emeden kapak contasından yaptığını bilmelerini istiyorum

Karagüven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler

oguz006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınızda lpg varmı? eğer sizin aracınızda bunu benzinde yapıyorsa olabilir, bizim araçlarda benzinde yapmıyor ama lpg de silkeleme yapıyor.onun için bizdeki durum çok farklı.yinede paylaşımınız için teşkkürler, yaptırdığınız yerin adresini veya telefonunu paylaşırsanız bazı arkadaşlara faydalı olabilir.

skydark

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arcımda lpg var lpg de aynı benzindede hiç bir fark yok rolantide en ufak sorun(buji ateşleme arızalı olsa rolantidede yapar) yok sadece sabit devirde oda arsıra herzaman değil yapıodu.ustanıza götürdüğünz zaman sorunu söylerseniz bütün ustalar zaten yapabilir contaya yönlerdiğinizde onlarda anlıo zaten ewt conta yakmiş dicek size hem bu problemi yaptırrırken egr temizliği kelebek boğaz temizliğide yaptırsınz onlar bedevaya girer zaten:) sonuç araba yeniden doğdu ohhhhhh beeee diyererk verdiğim para helel olsun dersiniz:)

oguz006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arızanızın giderildiğine sevindim,ama bizim silkeleme sorunu dediğim gibi çok farklı, sabit devirde değilde gaza basma ve çekme anında olan bir silkeleme sorunu ama yinede ustaya gittiğimde contayida hatırlacam :D