Silindir teklemesi sorunu

TAMER00

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Opel Astra 1.6 twinport easytronic 2007 model benzinli lpg'li aracım var. Bir süredir motor arıza ışığım yanıyor. Cihaz taktığımızda 4 silindirde de tekleme hatası veriyor. Geçen hafta enjeksiyon bobinini değiştirdim. Birden fazla servise gittim birkaçı direkt silindir kapağının sökülüp pistonlarının değişmesini söyledi. Bir kısmı beyinciye gitmen gerekir beynine gelen lpg de dahil tesisat ile ilgili arıza da olabilir dediler. Sizin içinizde bu şekilde sorun yaşayanız oldumu. Sizce sorun nedir?

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
twinport motorlarda lpg sistemi dörtdörtlük montajlanmayınca kışın soğukta lpg ye geçerken tekleme hataları rastgele tekleme şeklinde hata kodları verebiliyor.yapmanız gereken şu;
aracınızı benzine alın sonra gidip hata kodlarını sildirin ve benzinde kullanın 2-3 gün arıza lambası yanmazsa bahsettiğim sorunu yaşıyorsunuz demektir.sorununuz buysa lpg enjektör temizliği değişimi yada lpg ecu ayarlarında geçiş ayarlarınız düzeltilmeli regülatör ömrünü tamamlamışsa değiştirilmeli vs.geçmiş olsun

awcii

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu hortlamış olacak belki ama bende de benzer sorun var.

2012 model A16XER astra H aracım lpg ye ilk kez geçerken(motor iyici soğuk olduğunda) hafif tekleme oluyor ardından ya ben kontak kapatıyorum yada kendi kapanıyor motorun. Gaz-fren ile hata koduna bakınca silindir tekleme hatası veriyor. Adından aracı çalıştırmak isteyince kontağı çevirip gaz verirsem çalışıyor. İlk gaza geçişin ardından herhangi bir geçiş problemi olmuyor. Bunun dışında da bir problemi yok.

LPG ayarlarını farklı yerlerde kontrol ettirdim bir anormallik yok. Bu arada Landirenzo kit takılı. LPG takılalı 50-55 bin km olmuş. Bujiler ve tüm bakımları yeni yapıldı.
Acaba sübap erimesimi yoksa daha basit bir şey mi acaba ?