Silecek suyuna artan antifriz konulur mu

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abiler tekrarlıyorum bimde a101' de satılan ucuz ve metanol içeren cam sularından lütfen koymayın aracınızın plastiğine ve boyasına zarar verir.

ayrıca kuruduktan sonra nadir abinin dediği gibi mavi tortu bırakır.

en iyi cam suları sonax würth ve shellin cam suyu bunların içinde metanol yok.

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abiler tekrarlıyorum bimde a101' de satılan ucuz ve metanol içeren cam sularından lütfen koymayın aracınızın plastiğine ve boyasına zarar verir.

ayrıca kuruduktan sonra nadir abinin dediği gibi mavi tortu bırakır.

en iyi cam suları sonax würth ve shellin cam suyu bunların içinde metanol yok.
Konu anlaşılmıştır metanol denen şeyin zehirden farkı yok ki bunu herkes bilir arkadaşlar ayrıca kalorifer cama yakın olan yerden havayı çeker bunu unutmamak lazım. Ayrıca boya ve plastiğe zararı cabası nobran arkadaşımız sonuna kadar haklı.
Metanolsüz ve kaliteli silecek cam suyu alınmalı.
Netten birşey buldum sonu reklam olsada durumla ilgili bilgi içeriyor.
http://www.tasit.com/otomobil-haberleri/tavsiye/antifiriz-deki-gizli-tehlike

peaceloving

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öyle bim ve a101 den alınan ürünler tıkıyor aracın gözlerini, shell alın arkadaşlar. Ön silecekleri havayla açtık, arkayı hava da açmadı sök tak bir dünya uğraştık, her yerinde tortu kalmıştı... 5 lira kar edecem diye tavandan arkaya giden boruyu tıkarsanız vay halinize

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Öyle bim ve a101 den alınan ürünler tıkıyor aracın gözlerini, shell alın arkadaşlar. Ön silecekleri havayla açtık, arkayı hava da açmadı sök tak bir dünya uğraştık, her yerinde tortu kalmıştı... 5 lira kar edecem diye tavandan arkaya giden boruyu tıkarsanız vay halinize

En çok korktum şey benim de bu yeminle birde benim araba sw yandım ki yandım.

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
Kipadan Gojo antifirizli su aldım 3 litresi 8 TL bide yine kipadan cam suyu aldım 3 litresi 4 TL fakat bu antifirizli diildi galiba çünki üzerinde bi ibare yoktu fifti fifti karıştırdım. Burası fazla soğuk değil. Fakat yazın kesinlikle antifrizli su kullanmam çünkü illa tortu yapıyor. Bim den 5 litrelik su alırım onu koyarım yaz ayları

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

peaceloving

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
_

Kipadan Gojo antifirizli su aldım 3 litresi 8 TL bide yine kipadan cam suyu aldım 3 litresi 4 TL fakat bu antifirizli diildi galiba çünki üzerinde bi ibare yoktu fifti fifti karıştırdım. Burası fazla soğuk değil. Fakat yazın kesinlikle antifrizli su kullanmam çünkü illa tortu yapıyor. Bim den 5 litrelik su alırım onu koyarım yaz ayları

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kardeşim o zaman sen yine kaliteli birşey al ama yüzde 20 sini koy kalanı su koy, hem tesisatı pasa kirece karşı korur hem de pahalıya denk gelmez. :bir: Beyin bedava :)

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birkaç sene evvel aynı hatayı ben de yaptım, memlekete giderken -8, -10 derecelerde cam suyu hortumun içinde dondu ;) Onların koruma derecesine fazla güvenmemekte fayda var.
abi suyla olan karışım oranına dikkat etmek lazım bazı antfrizler %50 ye %50 oranında doldurduğumuzda -8 dereceye kadar koruma sağlıyor. Kutu üzerinde bu oranlar yazar genelde.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sirke+cesme suyu+sivi sabun asiri bir soguk olmadikca donmuyor. Hemde kirec olmasini engelliyor. Bosa para harcamaya gerek yok...

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Shell de satılanı tavsiye ederim kesinlikle 10 numara