Silahlı kuvvetler protokol kitabından alıntı...

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ewt, bu kuralları turizmci olduğum için ders olarak almıştım...

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
""Çok sıkıcı ve gıcık hatta itici görünsede bu kurallar kişileri toplum içinde gerçekten ayıracak nezih özellikler yaratıyor.
Emekli bir havacı/ pilot ile çalıştığım için gelen misafirlerimizden (E) komutan ve subayların ne kadar nezih ve beyefendi/hanımefendi olduklarını görmek eksiklik hissetiriyor cidden..Farkı o zaman anlıyorsunuz...""

------

Elbette etik ve görgü kurallarına uyum önemlidir. Ancak sonuçta düşünme mekanizmasının pek çalışmadığı ve hareketlerin standart halde olduğu askeri ortam ve üyelerinin toplumun diğer kesimindeki bireylerin kendilerinde eksiklik hissi yaratması da üzücü.

AdVeS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
------

Elbette etik ve görgü kurallarına uyum önemlidir. Ancak sonuçta düşünme mekanizmasının pek çalışmadığı ve hareketlerin standart halde olduğu askeri ortam ve üyelerinin toplumun diğer kesimindeki bireylerin kendilerinde eksiklik hissi yaratması da üzücü.

""Konu ile sınırlı bir yorum du bu...genel kişilik ve yaşam üstüne değildi diyerek düzeltmem anlaşılmamı sağlar umud ediyorum..""

bzgin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İki el masa altında olmamalı, en az bir el yukarıda olmalı. İki el de bileklerden yukarıda olmalı. Bilimsel olarak da ellerin yukarıda olması önemlidir.

ben bunu anlayamadım..bilimselliğini..

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ABİ ASKERDE MANTIK ARANMAZ :D:D otobüsün arkasından bin önünden in deyince... bitti önden ineceksin :D:D

KaptaN55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.google-tc.com
bunlar güzel şeyler aslında ama benim bunları % 100 uygulamam için önceden yemek yemiş olmam lazım...açken bu kadar ayrıntıyı beceremem :D