sigorta kutusundan dumanlar geldi

serefzor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün seyir halindeyken aracım stop etti tekrar marşa bastım almadı ve sigorta kutusundan dumanlar yükseldi direksiyonun altında ki ve kontağı kapadım.tekrar marşa basmadım sadece kontağı açtığımda gösterge paneline elektrik gelmiyordu ve aracı tekrar acile kaldırdık acaba sorun ne olabilir

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bence araçta benzin azdı ve marş yapıncada benzin pompası aşırı ısındı ve elektrik tesisatı kısadevre yaptı.... umarım bu değildir. motor arıza lambası yanıyormuydu ?

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sigorta atması gerekir normalde sigorta atmadan duman çıkması tesisatın bir noktasında hatalı bir tamirat veya kabloların zamanla eskiyip ısınıp kısadevre yapması olabilir

serefzor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence araçta benzin azdı ve marş yapıncada benzin pompası aşırı ısındı ve elektrik tesisatı kısadevre yaptı.... umarım bu değildir. motor arıza lambası yanıyormuydu ?
Ama seyir halindeyken birden araç stop etti yani tam duracaktım zaten duruş o duruş :) bi daha kalkamadık burda bi tuhaflık var zaten aracımda da benzin var marşa da fazla basıp zorlamadım önceden tecrübelendim:) duman gelince kapadım tesisate odaklanmak lazım kanısındayım çünkü bu araçların tesisatı çabuk döküldüğünü duymuştum ve canlı tanığıyım tesisat kavrulmuş ve ustalarda teker teker sardılar güzel saramadılar kanısındayım bilmiyorum başka neden olabilir

serefzor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada motor arıza lambam bozuk :) Çünkü kontağı ilk açtığımda yanması gerek ama yanmıyor ampül patlak sanırım

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
daha önce tesisat ile oynandıysa yazdığınız gibi düzgün toparlamamış olabilrler ozaman.

serefzor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Blok patlattım araç 1 hafta oldu çıkalı komple motor elden geçti bencede tesisatı güzel yapamadılar

serefzor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha önce tesisat ile oynandıysa yazdığınız gibi düzgün toparlamamış olabilrler ozaman.
Ethem bey şimdi bu araç gerçekten motor tesisatının yenilenmesi gerek kabloların plastik yüzü dökülmüş metal kısım gözüküyor tesisat fiyatlarına bakıyorum 1250 tl lerde seyrediyor bunu başka nasıl yapabiliriz ekonomik olarak yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ankarda ortalama 350 tl civarı kabloyu yeniden yapıyorlar. yani hasar gören kablolar değiştiriliyor.sıfırı pahalı. işin ehli bir usta tertemiz yapar bu işi.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
İyi usta çıkmadan daha iyi toparlar. Tabi, daha önce ellenmiş tesisatta hatalar varsa, onu takip edeceği için hata yapma ihtimali yükselir. Sıkıntılı bir durum. Umarım iyi bir ustaya denk düşersiniz. İnşallah elektronik parçalara zarar vermemiştir.