sıfırlayan teyip

pınpın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya bugün kesin karar verdim teyibin bütün ayarlarını yapıyorum sağ ön kapıyı açıp ileri geri yapınca sıfırlıyor kapıya geçen kablolarda kısa devre var ama bi kontrol ettimde nasıl sökebilirim bilemedim bi pratik yolu varmı bilen a+rkadaşlardan bekliyorum

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Korhan kapı döşemesini sökmeyi mi diyorsun?

pınpın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok abi döşemeyi falan söküyorumda kapının arasındaki kablo tomruğu varya araçdan kapının içine geçen kablolar onları diyorum abş nasıl sökerim klips var onu söküyorumda kablo çok kıt hem araç hemde kapı tarafına mudahale edemiyorum o arada bi kısa devre var kabloları oynatınca teyp sıfırlıyo

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
burda en dururum elektrici arkadaşlar yardımcı olurlar. Cengiz kardeşimin bu konuda bilgisi mevcuttur

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta aracın ıc tarafındanda dosemeyı al ayak konulan yerden oraya dogru cek kabloları orda bak derım en guzelı o hem teyıbıde sokersın onun arkasından ıtıbaren kontrol edersın

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Kapı soketini çevirerek kapıdan çıkarabilirsin.
Ama teyple direk ne alakası olabilir anlamadım. Kısadevre olacağını sanmam ama
teybin orjinal teyp değil sanırım. Arka bağlantısında hafıza ucu yanlış yere bağlanmış olabilir.

pınpın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kapı soketini çevirerek kapıdan çıkarabilirsin.
Ama teyple direk ne alakası olabilir anlamadım. Kısadevre olacağını sanmam ama
teybin orjinal teyp değil sanırım. Arka bağlantısında hafıza ucu yanlış yere bağlanmış olabilir.

yok kardeş yenlış bağşantı yok ama tam olarak şöyle oluyor teyibi açıyorum basını tizini falan parçayı ayarlıyorum sağ ön kapıyı açıyorum ileri geri yanı açıp kapatıyormuşum gibi yapınca yani araçdan kapıya geçen kaplo tomarını o aradaki söketli kabloları oynatınca teyip kapanıyor ve acıncada sıfırlamış oluyor k8ısa devre yapıyor diye düşünüyorum ama tayiplede ne alaka demi hoparlör kısa devre yapsa ses kesilir veya teyip çıkışı yanar demi. ama şeyde olabilir hoparlör kaplosuyla kapı kilit motor kablosu yada cam motoru kabloları birbirine temes halinde sıfırlıyor olabilirmi

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Belkıde o anda 12 volt verıyor bı yerden kacak teyp hoparlor kablosuna teypte kendını korumaya alıyordur ondan sıfırlanıyordur