sıfır km ford fiesta aracımın bagajına su dolmuş!

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iş sebebiyle 2012 model 1,4 tdci fiesta araç kullanıyorum. geçtiğimiz yağmurlu günlerde bayaa yol yaptım. bagaj halısında nem vardı, üzerine koyduğum çantanın zemini ıslanmıştı. ancak bagajdaki hiçbir eşyanın üzerinde ıslaklık yoktu, sadece zemin ıslaktı. (bundan çıkarımım suyun tepeden damlamadığı, ya aracın altından geldiği, ya da arka çamurlukların bagaj zeminiyle birleştiği bir yerlerden suyun yürüdüğüydü) halının altına bir de baktım ki stepne havuzu gerçekten havuz olmuş! :D

servisi aradım, randevu verdiler bakılacak ama gitmeden bir beyin fırtınası yapalım dedim. su nereden giriyor olabilir?

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada ford forumlarında bayaa bu sorundan muzdarip insan varmış :/ yaptığınız araba batsın!

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2008 de sıfır connect almıstık onunda ön camında meges hatası varmış ve içine su dolmuştu aracın... araba 170. km de servise geri girmişti...

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
profilimdeki aracın bagajı su aldı bagaj saç birleşim yerlerine meges çekildi su kesildi üstüne garantiden bagaj fitilide değişti. Ama biz suyun tam olarak bagaja giriş yerini tespit edebildik. Bizim araçlarda arkada hava klapeleri var oradan su almaya müsait ayrıca arka stop lambalarıda su alabiliyor. Arka döşeme ve tamponu söküp bakarsan eğer oralardan su alıyorsa izini görebilirsin serviste ustanın yanında olursan daha iyi olur bazen sallıyorlar. kolay gelsin

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bagaj kapağını açınca menteşelerin oluğunda sol tarafta, tavan sacının kaynak yerinde bir yerde macun eksik kalmış. oradaki açığı gördüler, buradan su alıyordur dediler. açığı kapatıp rütuş yapacaklar, pazartesi teslim alacağım. ilk yağmurda test eder sonucu buraya yazarım :)

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
inşallah sorun çözülmüştür

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet son günlerdeki yağmurlarla da test ettim ki sorun çözülmüş. bagaj artık su almıyor.

sorun tavan sacının megeslerindeki boşlukmuş, üzerinden macun geçince sorun çözüldü.