Sıfır Corsa almayı düşünüyorum

yasin90

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa 1.3 cdti modelinde opsiyonlar malesef cok kisitli. Dizel araba gerektirecek kadar cok yol yapiyor musunuz? Son zamlarla yilda 30000km nin altida araci 6yila satarsaniz zarar edersiniz. Ben bu aracin 1.4Twinport unu kullaniyorum. Benzinde biraz yakar ancak iyi bir yerde taktirilacak LPg ile sorunsuz kullanirsiniz, dizelinden de daha eknomik olur. Ayrica unutmayin ki dizel arac cevreyi daha cok kirletir, kuresel isinmaya LPg ve Benzine oranla daha cok sebep olur... Ancak Corsa'dan memnun kalirsiniz, araba bisiklet gibi resmen, her yere sigiyor ve manevra kabiliyeti cok yuksek.

Edit: konuyu hortlattigimin farkina varmadim, ozur dilerim. Umarim ileride birilerinin isine yarar.

yorumunuz için tesekkürler Bora Bey

hakan0107

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 1.3 cdti enjjoy var sanruuf var opsıyonel olarak(1800 TL) tek eksiği arka camlar manuel olması cok memnunum

umit1984

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.daskuza.com
corsa çok ekonomik ve seri bir araba.90 beygir dizel kullanmadım önceki arabam 2005 di ve mükemmel çekişi ve yakıtı vardı.sadece 0 almak biraz maddi külfet gibi duruyor.ikinci el alın kesinlikle tercihinizde son derece doğru diye düşündüm.yakıt olarak sizi üzmesi imkansız :) vergi zaten harika.daha ne olsunki

izm35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
diesel araçlardan kasıt eurodiesel ile çalışan turbo dieseller ise benzin ve lpg ye göre daha çevrecidir, 1 litre benzini ve mazotu yaktığınızda mazot daha çok kirletir ama 1 litre mazotla ortalam 2 kat yol gidersiniz, yapılan yol olarak incelediğiniz zaman diesel araçlar lpg ve benzinden daha çevrecidir, araçların data sheetlerinde emisyonları yazar inceleyebilirsiniz.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alabilirsiniz, arkadaşım Polo 1.2 tdi sürmüş, hiç gitmiyor dedi. Diğer modellerin vergisi daha yüksek.
acap neyi düşünerek kullanmış...
bende kullandım hatta sinop a gittim geldim,ankaraya gittim geldim maaşallah ne yakıt var ne çekiş problemi gayette güzel araba...

izm35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
acap neyi düşünerek kullanmış...
bende kullandım hatta sinop a gittim geldim,ankaraya gittim geldim maaşallah ne yakıt var ne çekiş problemi gayette güzel araba...

muhtemelen söz konusu araç 1.2 benzinlisi olsa gerek, bende kullandım hakketen gitmiyor benzinlisi ama dieseli fena değil...