Sıfır araçta komple kılcal çizikler

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Sıfır araçta komple kılcal çizikler

A14NET link' Alıntı:
Hakan Bey önerileriniz için çok teşekkür ederim. Sizin ve forum arkadaşlarımızın sayesinde yapacağım uygulama kafamda netleşmeye başladı. Anladığım kadarı ile illa makina ve swirlX ten daha kuvvetli bir aşındırıcı şart. Peki standart bir küçük spiral ile bu işi yapabilir miyiz? Sizin uygulamanızı inceledim, orada kullandığınız makina bu işe özel bir makina mı yoksa dediğim gibi standart bir küçük spiral mi?
sipiral kullanmanızı tavsiye etmem, boyaya zararı dokunabilir,
benim kullandığım makine gayet ucuz ve ekonomik bir polisaj makinesiydi
hatta tekzen'den 95 tl ye aldım. Devir ayarıda mevcut. Sadece tüm aracı yaparken arada biraz dinlendirmeniz gerekiyor
makineyi yoksa deviri yavaşlıyor.
Ben çok uygulama yapmayacağım için ucuz bir makine ile başlamak ve denemek için almıştım bu makineyi
ama gayet işime yaradı hem de çok hafif bir makineydi.
Ekonomik olarak sınırlamanız yok ise meguiarsın dual action makinesini tavsiye ederim ama fiyatı 500 tl civarı

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vigilante8 link' Alıntı:
Sipral kullanmanızı tavsiye etmem. Yada kullanacaksanız boyacılarda bu iş için özel imal edilmiş çok ağır devirli sipiraller var. Hızlı devirli bir spral kullanırsanız sürdüğünüz ürün aracın üstündeki boyaya yedirmeden yanar ve daha da vahim sonuçlar olabilir. Bilginize
Durum anlaşılmıştır. Teşekkür ediyorum.

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
sipiral kullanmanızı tavsiye etmem, boyaya zararı dokunabilir,
benim kullandığım makine gayet ucuz ve ekonomik bir polisaj makinesiydi
hatta tekzen'den 95 tl ye aldım. Devir ayarıda mevcut. Sadece tüm aracı yaparken arada biraz dinlendirmeniz gerekiyor
makineyi yoksa deviri yavaşlıyor.
Ben çok uygulama yapmayacağım için ucuz bir makine ile başlamak ve denemek için almıştım bu makineyi
ama gayet işime yaradı hem de çok hafif bir makineydi.
Ekonomik olarak sınırlamanız yok ise meguiarsın dual action makinesini tavsiye ederim ama fiyatı 500 tl civarı
Hakan Bey bende sizin gibi uygun fiyatlı bir polisaj makinası almam gerekiyor. Hatta sıkıntı olmazsa markasınıda verirseniz sevinirim...

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

A14NET link' Alıntı:
Hakan Bey bende sizin gibi uygun fiyatlı bir polisaj makinası almam gerekiyor. Hatta sıkıntı olmazsa markasınıda verirseniz sevinirim...
Maestro polisaj makinesi, tekzene uğrarsanız 95 tl ye alabilirsiniz
dediğim gibi profesyonel bir makine değil ama benim işimi gördü
aracın her başına geldiğimde hareler canımı sıkıyordu bu şekilde hallettim tüm harelenmeleri
ayrıca cilayı da hızlı bir şekilde makineyle atmış oluyorum

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
aracın her başına geldiğimde hareler canımı sıkıyordu bu şekilde hallettim tüm harelenmeleri
Bilgiler için tekrar çok teşekkür ederim.

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
Hakan Bey maestro marka polisaj makinasını aldım, halen 95TL  :)

Birşey sormak istiyorum;

1- Makinada ana mandalın solunda bir düğme var. Normalde bu tarz el aletlerinde ana mandala devamlı basmamak için bu düğme ile ana mandal kilitlenir. Ancak bendekinde böyle değil, bu düğmeye basmadan ana mandaldan makina çalışmıyor ve devamlı çalıştırma şansıda yok. Ana mandalı bıraktığım an alet duruyor. Sizdekinde durum nedir?

Sizdekide böyle mi?

2- Makina ile gelen sünger pedi gözüm tutmadı. Pasta ve cila için ayrı uygun pedleri nereden satın aldınız?

Teşekkürler...

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

A14NET link' Alıntı:
Hakan Bey maestro marka polisaj makinasını aldım, halen 95TL  :)

Birşey sormak istiyorum;

1- Makinada ana mandalın solunda bir düğme var. Normalde bu tarz el aletlerinde ana mandala devamlı basmamak için bu düğme ile ana mandal kilitlenir. Ancak bendekinde böyle değil, bu düğmeye basmadan ana mandaldan makina çalışmıyor ve devamlı çalıştırma şansıda yok. Ana mandalı bıraktığım an alet duruyor. Sizdekinde durum nedir?

Sizdekide böyle mi?

2- Makina ile gelen sünger pedi gözüm tutmadı. Pasta ve cila için ayrı uygun pedleri nereden satın aldınız?

Teşekkürler...
forum bir polisajcı daha kazandı.  045thumbsup yalnız önce ilk denemenizi başka parlak bir yüzeye , veya gece gizlice başka marka araçlara uygulayın deneme amaçlı :D
aracınızın yeni  parlak halini merakla bekliyorum

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dinojasie link' Alıntı:
forum bir polisajcı daha kazandı.  045thumbsup yalnız önce ilk denemenizi başka parlak bir yüzeye , veya gece gizlice başka marka araçlara uygulayın deneme amaçlı :D
aracınızın yeni  parlak halini merakla bekliyorum

+1

Ben kendi aracımdan önce ilk olarak başka araçlar üzerinde denedim polisaj makinasını  :)

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

A14NET link' Alıntı:
Hakan Bey maestro marka polisaj makinasını aldım, halen 95TL  :)

Birşey sormak istiyorum;

Sizdekide böyle mi?

Teşekkürler...

1- Evet bende de durum aynı bende biraz kurcaladım ama sabitleyemedim
2- Ped 18 mm büyük ve kalitesiz geldi bana o yüzden 15 mm tabıyla birlikte yine orta kalitede
    ped+ tabla aldım. Erdem boyadan aldım pasta pedi + cila pedi + tablası ile birlikte 25-20 tl birşeydi
    Pasta pedini beğendim ama cila pedi cilayı çok emmişti. Daha iyi ped isterseniz 3m ped ya da meguiarsın
    pedlerini alabilirsini yine alternatif olarak. Ben size linkleri vereyim. Sanalpazar'dan erdem boya şeklinde   
    aratırsanız orada da çıkıyor. Ben alternatif pedlerin linkini vereyim. Sizdeki 18 mm ancak 15 mm alırsanız
    tab da almanız gerekiyor. Bazı ürünlerde tabıyla birlikte satılıyor.
    Kalitesine göre Meguiars, 3m, atas, yerli tablar. Linkler aşağıda

http://erdemboya.ticaretimiz.com/p314108-kampanyali-150-mmlik.html
http://erdemboya.ticaretimiz.com/product_list/group_66039
http://erdemboya.ticaretimiz.com/p157673-180-mmpolisaj-seti1adet.html
http://erdemboya.ticaretimiz.com/product_list/group_108681
http://erdemboya.ticaretimiz.com/product_list/group_153194

srd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Sn A14NET

Benim aracın kaputunun üstünde kedinin pati çekmesi sonucu derin olmayan ama gerçekten belli olan tırnak izleri vardı. Hiçbir şey yapmadan sadece 2 kat NXT uyguladım ve şimdi en ufak eser yok... Ya mükemmel halletti, yada öncesinde aracın üzerinde 1 kat sonax nano no:1, 1 kat turtlewax ice, 2 kat NXT ve en son olarakta ultimate Q.D vardı. Bunlar boyaya zarar vermesini engelledi. Bence bir bölgede 2 kat NXT deneyin.

ben aracıma cila attıktan sonra ne hikmetse kediler sürekli üstüne çıkıyor ben kovalayınca da panikleyip drift yapıyorlar hatta bunla ilgili cok güzel bi pasta cila reklamı olur diye düşünmüştüm onu hatırladım  :D