Sıfır aracın motorunda paslı parça

opel_zede

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşın dediği gibi kötü şartlarda beklediyse neden sadece o parçada pas varda diğer parçalarda pas yok.

şöylede olmuş olabilir eğer opel 5 yıl veya 10 yıl boyunca astra modellerinde o parçayı kullanacaksa o parça arabanızdan daha önce üretilmiştir.yani o parça hazırda depolarda bekliyordur.ve 2010 2011 model araçların üretimi esnasında montaj sansı bulamamış olabilir.böyle olmuş olabilir çünkü üretim bandı beklemez.üretimin 1 saat bile durması milyonlarca dolar zarar demektir.

söylemek istediğim o parça haddinden fazla üretilip depoda en az 1 yıl rutubetli ortamda beklemiştir

örneğin opel corsa b modelini ele alırsak 1993 ile 2000 yılları arasında üretilen tüm modelleri yüzde 90 aynı sadece küçük farklarla birbirinden ayrılır.motor parçaları birbirine uyuyor.

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Selim abi,döküm parça kolay paslanır mı bilmiyorum ama arabanın pas tutacak kadar nemli yerde olmasından tutun da,parçanın paslı olmasına kadar herşey abes bence.
Alan arkadaş alırken gözle şöyle bi kontrol etmedi mi acaba..ben ederdim şahsen.
Rıfat yalıtım işlemi görmemiş demir bir malzemenin paslanması çok kolaydır, hata o kadar kolaydır ki havadaki nemden bile etkilenir. İzmir'deki nem oranı malüm, balkonda duran masanın nikelajlı ayakları 3 senede pas içinde kaldı. Aracın park edildiği yerdeki su birikintisi bile bir süre sonra yalıtımı yapılmayan demir malzemelerin paslanmasına yol açar. Resimdeki malzemenin paslanması zararsız bir şey ama, kaliteli bir boya ile boyansaydı müşteri memnuniyeti bakımından aracın değerine değer katardı.

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence normal değil aldığınız yere başvurun başka araçların o parçalarına kendiniz bakın bakalım hepsi böyle mi?!

"sıfır ve paslı" aynı cümlede bile olmuyor...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
siz o parça paslı diye şikayet etseniz açıkca gülerler... sonuçta o manifolt çürümez yanlız yüzeyi pas tutar buda normaldir sonuçta eisen kohlenstoff ( türkce karbon karışımı)... siz kaportada veya başka parçada bulursanız onda şikayet edebilirsiniz..

atalip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun kardeş ama hemen o arabayi iade edin yeni bir araç talep edin benim arabam 2001 model bende böyle bir pasli parça yok

gokhannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
resmi dikkatlice incelediğimde diğer parlak metallerde su lekeleri olduğunu gördüm. bence motor kısmı yıkanmış olabilir 3 gün önce benzinlikte aracı yıkatırken galeriden 0 km linealarıda getirip yıkattıklarını gördüm öyle bir durumda olabilir.

ekselans56

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sıfır araba alacam ve bi parçası paslı olacak.mümkün değil kullanmam gider geri veririm arabayı.o kadar para almayı biliyolarsa, müşteriye teslim edene kadar da nemden pastan uzak tutmayı bilsin firmelar.bence hemen iade talebinde bulunun.bu arada geçmiş olsun.

adsahin01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugun servise gittim ve vitrindeki 2 ayri sıfır 1.3cdti astranın motoruna baktım. aynı parcalar onlarda da paslı gorunuyor. servistekilerde, aracı kullandıkca dıslarındakı pasın kaybolacagını soylediler.