Sifir 1.6 115 atmosferik mi 1.4t 2.el astra mi

Haer87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kararsız kaldım.yardim  çekiççç

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Sifir 1.6 115 atmosferik mi 1.4t 2.el astra mi

Daha önce 1.6 115Hp Astra şimdi de 1.4T İnsignia kullanan biri olarak 1.4T aldığınız zaman yalnızca motor farklı olmayacak donanım olarakta daha dolu bir araç alacaksınız. 1.4T motor performansı olarak çok çok önde ve 6. vites seçeneği olarak çok daha az yakıyor, şuan Astra aracımdan yaklaşık 200kg daha ağır olan İnsignia ile daha düşük yakıt tüketimi yakaladım. Yeni nesil turbolu motorların ömrü (sadece opel olarak düşünmeyin tüm markalarda) atmosferiklere göre daha kısadır, atmosferik (115Hp'yi) uzun yıllar motorla sorun yaşamadan kullanma ihtimaliniz çok daha yüksek.

Umarım hakkınızda hayırlısı olur

chn124

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
plus.google.com

Bu ikileme ben de dusmustum 1,5 sene önce. Elimde 30 bin TL vardı. Sıfır da alsam ikinci el de alsam üstüne kredi çekecektim. Daha dusuk modelli ama donanımlı astra mi yoksa sıfır ama daha dusuk donanımlı bir astra mi? Soru bu aslında. Ben uzun yıllar binmek istediğim ve biraz da sıfır olsun diye 49000 e edition astra sedan almıştım. Cok da öyle performans istemiyordum. Benimki ki daha çok aile aracı olacaktı. Kararimdan pişman değilim su anda. LPG de taktirinca yakıt sorunu da çözüldü. 26000 km oldu. Keyifle biniyorum aracıma. Benim size tavsiyem ihtiyaç ve isteklerinizi tartip ona gore karar vermeniz. Eğer kredi çekmeden peşin alacaksınız dolu bir ikinci el turbo alınabilir.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2. El 1.4T diyorum ben.

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sıfır Başkadır ilk siz yıkayacaksınız ilk siz dokunacaksınız geçmişte acaba yıprandımı diye düşünmeyeceksiniz ben olsam Yağmur sensörü Far sensörü otomatik kararan dikiz aynası direksiyonun derisi koltuğun şekli pek düşünmezdim gider sıfır alırdım öylede yaptım mis gibi kullanıyorum çok şükür tık demedi 20.000 Km boyunca

2. El araç almış olsam o zaten belirli bir km yapmış olacaktı birde üstüne ben 20.000 yapınca ufaktan lastikti amortisör dü hortumlardı balatalar dı uğraşmaya başlayacaktım

20.000 Km şu anda oldu sanırım bu yazdıklarımın hiçbirine dokunmadan bir 20.000 daha gider rahat Oh mis daha ne olsun :)

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1.4t ikinci el kaç km de olduğunu belirtirseniz sanırım donanımlar aynı olacak  daha fazla yardımcı olunabilir.
Kişiden kişiye değişir, daha performanlı istyorsanız ve gerçekten temiz bir araç dek gelirse 1.4t
Ama ben sıfırcıyımdır o yüzden sıfır araba kokusunu hissetmek, bayiden alıp uzun yıllar kullanmak isterim
Hem de aracı kendim kullanacağım için kafamda hiç soru işareti kalmaz. İkinci el alıp da motoru zorlanmış, parçaları değişmiş birçok araç var piyasada. Bilindik temiz bir araç bulmak zor oluyor haliyle. O yüzden sıfır derim ben.

Haer87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yorumlarinizdan dolayi çok teşekkür ederim galiba 0 1.6 115 atmosferik alacağım  :)

jamesbjk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merhabalar,
Bende 2014 model 1.6CDTI var.Bu motor gerçekten çok başarılı hem atak hemde yakıt tüketimi düşük.
Babamda ise 2015 model 1.6 benzinli sedan araç aldık geçen sene.Dünde memlekete gittik fakat yokuş çoktu.1.6 atmosferik motorun kalkışı ara hızlanmaları gerçekten yavaştır.Yani bir anda hızlanamazsınız veya yokuş esnasında 1. vitese kadar düşme olasılığınız var.Sıfır almanız güzel fakat performans konusunda beklentiniz altında olabilir.

balkes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben de ayni durumu yasadım. 1.6 edition aldim kullanıyorum. Lpg taktirdim 18kr yakıyor. Performansı vasat ama beklentiniz 110kmyi geçmem çok da sorun değil diyorsanız tam size göre. Turbo hiç kullanmadım ama mutlaka bundan iyidir. Ben 1.3 dizele niyetliydim ama yıl sonu ellerinde kalmamışti. 1.4 üne başlangıc paketi enjoy aktifti ve jantlarını hiç begenmemiştim. Sport donanım tam benlik biçilmiş kaftandı ama ona da 56 falan demişlerdi. Ben aracı 46250ye aldım. Beğendiğiniz araćlar arasinda bence fiyat farkı 5000tlyi geçiyorsa üst pakete yada motora geçmeye gerek yok. Ama derseniz ben çok beģeniyorum o zaman yapacak birşey yok. Şimdi olsa gene aynısını yapar edition alırdım. En fazla jant taktirir binerim. Geri kalanı da zamanla tamamlanacak aksesuarlar. Bu arada lpg taktirmak kafanızı eninde sonunda kurcalayacak çünkü 50krlara kadar yakiyor benzinle.

mehmetakn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ikinci el tam bir muamma. Temiz ilk elden servis bakimli kiz gibi araba bulursaniz bence alinir. Her iki aracta da tup taktirmayi dusuneceginize eminim. Cunku benzinde opelin sehir ici yakit tasarruflu bir arac oldugunu dusunmuyorum. 1.4 T bilmiyorum ama 1.6 nin s.ici fabrika verisi 8.4 ama ist sehir ici 10- 12 gorme ihtimaliniz bile var. Bence her iki motor secenegide Lpg ile uyumlu. Aklinizda bir soru isareti kalmasin yeterki lpg gaz ayari iyi yapilmis olsun.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi