SHELL V-POWER+GTL hakkında...

bycanertk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar herkese  merhaba aracımı ilk aldıgım günden beridir gtl yakıtını kullanıyorum.biraz nette  araştırdımki aslında  gtl fazla  yakıyormus hiçbir faydası yokmuş normal euro dizeller  daha fazla  yol yapıyormus vs vs tam aksine övenlerde var mesela motor sesi farklılığı çekiş gibi..ilk defa dizel araç sahibi oldum ve en başından beridir bu yakıtı kullanmaktayım şehiriçi 400 km yapınca depo yarılandı...yani 800 km tam depoda şehiriçi bu az mı rakamsal olarak ee tabiki fiyat farkıda yaklaşık 20 krş....gtl yakıt gereksiz midir.?

NightShadow

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: SHELL V-POWER+GTL hakkında...

Bence gereksizdir. Depo boşaldığında eurodiesel alarak bir de öyle deneme yapın derim.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

performans olarak etki ediyormu bilmiyorum ama gerekliliği tartışılır
2 senedir sadece eurodizel aldım şehirçi 900-980 km aralığında gittim hep
performans olarak da memnunum
En iyi kıyaslamayı 2 depo euro dizel kullanarak siz yapabilirsiniz bence..

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

fuelsave GTL ve VPOWER hepsini denedim. Fuelsave hakkaten fuelsave ama performans düşüyor. GTL son derece gereksiz. Düz VPOWER en iyisi.. hem tüketim hem performans için....

volkan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

warlordares link' Alıntı:
fuelsave GTL ve VPOWER hepsini denedim. Fuelsave hakkaten fuelsave ama performans düşüyor. GTL son derece gereksiz. Düz VPOWER en iyisi.. hem tüketim hem performans için....

Katılıyorum.1 depo GTL almıştım harlı yanan soba misali depo çabuk bitti.Fuel save mesafeyi uzatıyor.V Power veya PO Vmax  aynı gibi.Son depoyu fuel save aldım.

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bycanertk link' Alıntı:
arkadaşlar herkese  merhaba aracımı ilk aldıgım günden beridir gtl yakıtını kullanıyorum.biraz nette  araştırdımki aslında  gtl fazla  yakıyormus hiçbir faydası yokmuş normal euro dizeller  daha fazla  yol yapıyormus vs vs tam aksine övenlerde var mesela motor sesi farklılığı çekiş gibi..ilk defa dizel araç sahibi oldum ve en başından beridir bu yakıtı kullanmaktayım şehiriçi 400 km yapınca depo yarılandı...yani 800 km tam depoda şehiriçi bu az mı rakamsal olarak ee tabiki fiyat farkıda yaklaşık 20 krş....gtl yakıt gereksiz midir.?

Aynen arkadaşım ben de aldığımdan beri GTL dolduruyorum şu ana kadar 3-4 depo GTL bitirdim, istanbul için 800 km civarı. Uzun yol 1000 en fazla. Gerçi uzun yol kıyaslaması yapmak zordur. Sürülen hız, coğrafik özellikler, yük durumu vs. Ancak 3100 km oldu hala dpf temizliği uyarısı almadım araçta ve bunun GTL den kaynaklandığını tahmin ediyorum en azından GTL ile filtre kirlenmesinin en aza indirgeneceğini umut ve tahmin ediyorum. Fazla yaktığını hisediyorum ama aracın motor sesinden de memnunum performans da iyi ama tabi başka mazot kullanmadığım için karşılaştırma şansım olmadı. Total yada normal V Power ile bir kaç depo deneme yapıp farka bakmayı düşünüyorum.

bycanertk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

su anda  depo full gtl dolu ısık yanana kadar  bekleyip euro diesel alıcam. farkına bakıcam...eger motor sesi farklı gelirse sanırım gtl e  dönmek zorunda  kalıcam evet çbk bittiği aşikar o konuda zaten şikayetçiyim...başka tecrübe edinen arkadaşım var mı peki ???

bugrakorkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
gmail.com

Total Excellium kullanıyorum ve memnunum!

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gerçi birkaç kez GTL kullandım son aldığım zaman 1200 km yaptım ulan bilmeden Fuelsave mi aldık dedim kendime... :D ... GTL öyle bir gitti işte 1200 hayret ettim yani... Ama en iyisi düz Vpower... Fuelsave ile de karıştırabilirsin :D arada iyi olur. hepsini kullanmış olursun :D

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Boş depoya 1/2 GTL + 1/4 V Power + 1/4 Fuel Save koyarak kokteyl yapmayı planlıyorum  dancee