Seyir halinde direksiyon ve fren kitlenmesi...

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
tüp taktırdıktan sonra mı oldu.montajda saçma sapan yerlerden elektrik tesisatını çekiyorlar

erhanberke

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı Servise Götürdüm cihaza Bağladıklarında..Esp arasından başka birşey yoktu cihazla bunu sildiler bunun lpg takıldıgında yanabileceiğini söyleyip benim sorunumla bir alakası olmadığını söylediler...! Topu LPG den kaynaklı olabileceğini tüpten benzine gecerken aracın sıkışıp stop ettiğini o sıradaki ikaz lambasını fark etmediğimi ve 2.vites giderken aracın tekrar kendini vurdurup çalıştığını iddaa ettiler...! Şuanda Allaha emanet bir şekilde biniyorum ... Umarım böyle saçma bir hikayeden dolayıdır ve kimsenin başına gelmez... yüksek hızlarda nelere mal olacağını düşünmek bile istemiyorum..

0M42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.benzersiztasarim.com
Allah korusun çok tehlikeli bir durum bu doğrudan kazaya sebebiyet verir aracınız daha yeni kesinlikle servisle görüşüp üzerinde durun

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Direksiyon kilitlendi derken sertleştimi yoksa asla 1 cm bile dönmedimi?eğer sertleştiyse servisin söylediğine katılıyorum.ama araç vurdurur tarzda salladıysa kendini.bunu bir tek siz bilebilirsiniz.böyle bir durum tespit edilemez zaten arıza anını düşünün tekrar mantık yürütün araç stop ederse direksiyon sertleşip frenler tutmaz fakat araç çalışıyordu ve ben stop ettim dediğinize göre merkezi bir soket ya da hat elektriği kesilmiş olabilir.lpg nin elektriğinin alındığı yer sökülüp kontrol edilebilir montaj sırasında bir soket sökülüp takılırken oturtulmamış bile olabilir.
Bu durumu tekrar yaşarsanız direksiyon biraz zorlayarak dönecektir frene bir defa basarak bırakmadan el freni yardımıyla aracı yavaşça durdurun panik yapmayın.
Şu noktaya dikkat edin eğer araç çalıştığı halde fren ve direksiyon iptal oluyorsa mutlaka ama mutlaka lpg servisi yada opel servisinde aracın mutlaka incelenmesi gerek.
Tesadüfen bir defalık da yaşamış olabilirsiniz belki olmaz bir daha bu ihtimal de kuvvetli.tekrar yaşamamanız dileğiyle geçmiş olsun

Sony Z5 Cihazımdan Gönderildi

mehmetciftci

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yanlış duymadınız Evet Opel astra j kasa sedan 2000 km de aracım var ikinci vites seyir halindeyken birden direksiyonu kitlendi frenler de şişti hiçbir arıza ikaz vermeden el freniyle durup stop edip tekrar çalıştırdım kendine geldi Allahtan hızım azdı dura bildim ilk defa böyle birşeye karşılaşıyorum .. araca yeni tüp taktırdım 1 ay olmadı garantiden de çıktı ne yapacam bilmiyorum...
Merhaba bu durum benim başıma da iki keredir geliyor. Acaba problemi bulabildiniz mi?