Selenoid valf turboyu bozar mı?

mesut6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar basımdan bi olay gecti. Görüslerinize düsüncelerinize ihtiyacım duyuyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Yaklasık 2 ay once aracımı ( astrah dizel) yağ kaçaklarından dolayı özel servise bıraktım. Tamamen söküldü motor yapıldı. Servise bırakmadan önce yağ kaçağı dısında hic bi sıkıntım yoktu. Arabamı teslim aldım fakat yüklenince arıza ARIZA IŞIĞI yakmaya başladı. Birkaç defa dile getirdim umursamadılar önemli bi durum değildir dediler. Fakat geçen hafta seyir halinde TURBO mil kesti dağıldı. Yine aynı yere götürdüm turbo oldugu anlasıldı. Turbonun ici tamemen değişti tamir oldu. Teslim aldım yine aracım yüklenince arıza ışığı yakmaya ve yüksek devirde hafif teklemeye başladı. Servise söyledim ayar yapılcak bakarız dediler. Bende ardından turboyu tamir eden kişiyi aradım derdimi anlattım. Beni hemen yanına çağırdı önemli bi durum gel halledelim dedi. Gittiğimde aracı incelediler ve servisin SELENOİD VALFin hortumlarını ters bağladıklarını farkettiler. Boyle devam etseydin ya otmeye baslayacak yada tekrar dagılcaktı dediler. Mil kesmesinin sebeninde bu mu oldugunu sordum ya kimsenin gunahını almak istemiyor ya da esnaf esnafı direk kotulemek istemiyor o yuzden olabilirde olmayabilirde servisle aranızda anlaşın diyor. Servise direk hak da talep etmedim anlatmaya çalıstım fakat anlaşamadık. SİZCE BU YÜZDEN TURBO DAĞILABİLİR Mİ?

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mesut kardeşim selenoid valf turboyu bozmaz,fakat turbonun başına gelen belki miadı doldu,belkide motor sökülüyken turbon ya bir darbe aldı,ya temizlemeye felan çalıştılar pervaneye değdiler balansını bozdular,olabilecek olanlar bunlar...

mesut6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mesut kardeşim selenoid valf turboyu bozmaz,fakat turbonun başına gelen belki miadı doldu,belkide motor sökülüyken turbon ya bir darbe aldı,ya temizlemeye felan çalıştılar pervaneye değdiler balansını bozdular,olabilecek olanlar bunlar...

Peki ters takılmasının yani çıkışa girişin, girişinde çıkısa bağlanmasının ne gibi zararı olur?