Selektör Sorunu

piyanistce

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar bizim araclarda neden selektör tek cekmede uzun sure yaniyor yani arka arkaya da ceksen tek yaniyor buna cozum bulamazmiyiz

SM-J530F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Önceki araçlarımda çakar gibi selektör yapardım nerdeyse :) opele geçince ilk başlarda ben de anlam verememiştim, şu an alıştım seri selektör yapılabilen araca da binsem opeldeki gibi yavaş selektör yapıyorum tık... tık... öğrenilmiş çaresizlik yani:)

• Beğen
Tepkiler: piyanistce

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bu belkide cosmolarda kullanılan donanımın aynı şekilde diğer donanımlarda kullanılmasından kaynaklanıyor. Cosmo aracımda sellektör yaptığımda merceklerde hareket değişimi oluyor, fiziksel hareket olduğundan dolayı bu işlemler malesef yavaş kalıyor. Eğer elektronik donanım tüm araçlarda standartsa diğer araçlardaki yavaşlığın sebebi bu olabilir. Piyasadaki şimşek etkili selektörlerden bahsediyorsanız o zaman başka bütün araçların ki yavaş :)

goktasoktay

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hasip bey, cosmodaki o hareket evet bize öyle görünüyor ama geçenlerde ben selektörün yansımasını gördüm, karşıdan bakınca aynen yanıp sönme algısı oluşturdu bende. Yavaş gibi ama değil[emoji1] anlatamadım sanırım [emoji23]
O şimşek efektine gelince, bence kimse heves etmesin zira uzun yolda gece, arkadan gelen bir audi selektör yaptı, sandım gerçekten şimşek çaktı. Öyle bir göz alıyor ki. Bi de karşıdan gelse.. ben hiç hoşlanmadım. Karşıdakini etkileyecek durumları hiç ama hiç sevmiyorum.

Tapatalk kullanarak iPad Pro aracılığıyla gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Ergun U. ve omeroz

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Şimşek konusunda bende katılıyorum dediğiniz gibi bendede bu şekilde arkadan gelen bir araç sellektör yaptı resmen psikolojik baskı altında hissettim kendimi hemen sağ şeride kaçtım :)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: piyanistce

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Geçen yoğun trafikte arkamda bi kamyoncu farlarını gözüme gözüme tutarken elimle sol aynayı kapattım anlasın diye. Adam farlarlarını kapattı sağolsun :) Böyle insanlar da var...

goktasoktay

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçen yoğun trafikte arkamda bi kamyoncu farlarını gözüme gözüme tutarken elimle sol aynayı kapattım anlasın diye. Adam farlarlarını kapattı sağolsun :) Böyle insanlar da var...

Ben de arka sisleri yanan bir arkadaşa ışıkta uzunları yanık bıraktım bir süre, anladı sisi söndürdü. Tabi benimki riskli, ters de yapabilirdi ama neden sis farı kullanıyor insanlar anlamıyorum. Ön de arka da göz alıyor. Kamyoncu anlayışlıymış ama herkes öyle değil maalesef. Ben aracımı parkederken bile özen gösteriyorum, başkasının hakkına girmemek için ama oturduğum yerde büyük çoğunluk sadece kendisinin arabası varmış gibi davranıyor. Yazık, nasıl bu hale geldik..

• Beğen
Tepkiler: oopıll ve omeroz

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Ben de arka sisleri yanan bir arkadaşa ışıkta uzunları yanık bıraktım bir süre, anladı sisi söndürdü. Tabi benimki riskli, ters de yapabilirdi ama neden sis farı kullanıyor insanlar anlamıyorum. Ön de arka da göz alıyor. Kamyoncu anlayışlıymış ama herkes öyle değil maalesef. Ben aracımı parkederken bile özen gösteriyorum, başkasının hakkına girmemek için ama oturduğum yerde büyük çoğunluk sadece kendisinin arabası varmış gibi davranıyor. Yazık, nasıl bu hale geldik..

Bizde bir komşu abla var. Arcını diğer arçlarla 30 derece açı yapacak şekilde parkeder. Hiç mi şaşırmaz insan:). Geldiği gibi girer otoparka. Farklı zamanlarda ölçüm yapıp, her zaman aynı açıyla parkettiğini ispatlamak gibi bir dürtü bile oluşuyo bende bazen:) hele çıkarken bir gaz verişi var yer yerinden oynuyo 5000dd :) Yanına park edeceksem diğer arabaya sıfırlıyorum aracı :)

• Beğen
Tepkiler: goktasoktay

Furkan semiz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende uzunlara şimşek etkili led taktım gerçekten ağır kalıyor :) ama uzaktan uzunları yakınca millet premium araba zannediyor galiba hemen sağa geçiyor aliexpresten almıştım gerçekten çok iyi çıktı

Meteefe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende uzunlara şimşek etkili led taktım gerçekten ağır kalıyor :) ama uzaktan uzunları yakınca millet premium araba zannediyor galiba hemen sağa geçiyor aliexpresten almıştım gerçekten çok iyi çıktı

Uzun farlara led takarken sıkıntı oluyor mu bazen tam oturmuyor falan deniyor