Scirocco 1.4 tsi 122 hp mi,Astra 1.4 T 140 manuel mi?

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Ynt: Scirocco 1.4 tsi 122 hp mi,Astra 1.4 T 140 manuel mi?

Tolga KARACA link' Alıntı:
Belki belli bir tölerans payı vardır sonuçta 140 dan 170 Hp ye çok da ciddi bir artış değil, ne dersin?

Bir de egzostu yapmasına yapalım da ses düzeyi artsın istemiyorum, uzun yolda vs aracın sessizliğinden çok memnunum, performans egzostlarında da illa ses artıyor galiba.
Malesef Tolga egzostlarımızın öyle bir töleransı yok çünkü emisyon tuturacağız diye araçları boğuyorlar,ses olayına gelince silenter lı tipleri var performans egzostlarının sadece 4000 dd kadan sonra yükseliyor sesleri.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aydn link' Alıntı:
Abi cift egzoz'a cevirmekte iyi masraf sanirim.

Eskiden şahin lere takıyorduk soba borusunu ne güzel  ::)

astraowner link' Alıntı:
bence arabanin degisme zamani gelmis :)

Sorma valla, yaza en geç sene sonuna segment büyüteceğim ama kafam feci karışık!

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
Malesef Tolga egzostlarımızın öyle bir töleransı yok çünkü emisyon tuturacağız diye araçları boğuyorlar,ses olayına gelince silenter lı tipleri var performans egzostlarının sadece 4000 dd kadan sonra yükseliyor sesleri.

E iyiymiş aslında, 4000 dd de zaten iş perfomans beklentisine dönmüş demektir varsın ötsün biraz. Maliyeti nasıl peki?

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
E iyiymiş aslında, 4000 dd de zaten iş perfomans beklentisine dönmüş demektir varsın ötsün biraz. Maliyeti nasıl peki?
Piyasa şu ara yüksek biliyosun kur vs herşeyi etkiledi ama 600 tl civarı downpipe yaptırabilirsin.

KaHiN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
neyse ilk mesajim gayet net ve yerinde olmus yanlis birsey yazmamisim. uslup konusunda sorun oldugunuda dusunmuyorum(yanlis anlamissiniz) bir dayanaginiz yokmus kisisel gorus sormayan bir bilginiz var mi seklinde acilan bir konuya "tartismaya gerek bile gormuyorum rocco parcalar derken" 2 sinide kullanmamissiniz bile buyuk ihtimalle. rocco parcalar diyip geciyim uzamasin.

Bencede uzamasın, ha bu arada 2 sini degil 4ünüde kullandim merak etme rocco, 1.4-1.6 astra ve 1.3 dizel suan kullandigim arac, güzel yurdumun insani ne güzelde kendini ovüyor degilmi "....."??

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

KaHiN link' Alıntı:
Bencede uzamasın, ha bu arada 2 sini degil 4ünüde kullandim merak etme rocco, 1.4-1.6 astra ve 1.3 dizel suan kullandigim arac, güzel yurdumun insani ne güzelde kendini ovüyor degilmi "....."??

onuda yanlis anliycaginizi bildigim icin alamazsiniz ulasamazsiniz vs demiyorum diye uzun uzun yaziyim mi diye cok dusundum o yuzden anlasamiycaz seviye gittikce dusuyor "...." eklemeniz herseye diycek bisey birakmiyor duzgun konusmayi ogrenidiginiz zaman tartisabiliriz o zaman acik acik yazarsiniz belki isaretlerle ugrasmadan . ayrica s63 e binin isterse beni ilgilendirmez. rocco kullandim diye ovuncek halimde yok

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

KaHiN link' Alıntı:

Arkadaşlar forumumuzda gerginliklere pek mahal vermemeye çalışıyoruz, lütfen sinirlenmeden önce biraz daha anlayışlı olalım unutmayın ki birbirimizi görmeden yazdığımız şeyler aslında gerçek hayatta duyunca kulak bile asmayacağımız kadar önemsiz şeyler olabiliyor, hemen kötü niyet aramayalım.

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt:

Simdi cift egzoz olayina performans cift egzoz olarak mi gecis yapiyoruz?

ygtylmz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben bizzat kendi yaptigimi soyliyim gereksiz tartismalar yasanmis okudugum kadariyla,insignia 1.4 turboyla sifirdan kalkinca rocco 120ye kadar 2 boy onde sonra insignia yetismeye basliyo,100den 200e rolling yaptigimizda ise once rocco kafa cikartiyo 120den sonra insignia kafa cikartiyo ve 155-160 gibi 4e attigimda bariz bi sekilde insignia ayiriyo(cok hosuma gitmisti bu olay:) ) ve 200e geldigimde en az 5(bes) boy geride kaliyo scirocco.hem kalkisi hem rollingi 3-4 kere denedik sonuc hep ayniydi. Ne opel fanatigiyim ne vw dusmaniyim ama bu turk insaninin vw'i bu kadar abartmasini gercekten anlamiyorum.vw ler gercekten kaliteli guzel araclar ama bi yere kadar yani mercedes muamelesi yapilmasina gerek yok:)

bbeerrkk67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Scirocco biraz daha hafif oldgu icin kalkislarda biraz daha onde sanirim..astra da insigniadan biraz daha hafif oldgu icin rollingde biraz daha avantajli olabilir..
Bnm merak ettigim diger bi konu simdi 1.4 T lerin maksimum tork bandi 1850 ile 4900 arasinda yani bu dvirler arasinda maksimim gucunu verio..mesela bn simdi 3.viteste gazladim diyelim 4.e atarken 4900da mi atayim yoksa 6000 gibi tam devirkesiciye girmeden mi?maksimim tork icin o bahaettigim devir araliginda mi tutmaliyim yoksa gidebildigi kdr gitsin mi devirkesiciye girene kadar?