sattığım aracın pert kaydı çıktı.

petro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hiçbir şey çıkmaz bu işten..siz de verin mahkemeye..utanmaz adamlar..

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Murat Bey,servis kendisi yaş tahtaya basmış yok yanıltıcı bilgi verilmiş yok şikayet hakları saklıymış bilmem ne,bunlar faso fiso!! Düzügün bir avukatla bu işin altından kalkarsınız ayrıca mağdur olan bi şekilde sizsiniz! geri adım atmayın derim,Allah kolaylık versin

ahmet altınçubuk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mahkemede 2000 lira konusunuda kullanın bence. (gerçi inkar ederler ama) Parayı verince ne olacak araba pertten mi çıkacak nedir yani!

Ahmet Altınçubuk

osmannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende geçen gün bi siğorta şirketine gittim . Babamın aracını kaskolatmak için fiyat öğrenecektim neyse adamlar plaka ve şasi no yu girdi araç riskli diye uyarı çıktı. biz arabayı aldıktan sonra plakayı değiştirmiştik içime kurt düşmüştü. bende şasi no ile tramer sorgulaması yaptım herhangi bir kaza kaydı yoktur diye mesaj geldi. valla öyle korkmuştum ki anlatamam yani .

COSMO.55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üstad, bencede geri adım atma ,adam gibi işlerini yapsalardı,yasal süreler nekdarda uzamış böyle;3,7,30 gibi rakamlar mevzuat sayfalarında yer alıyor işin nevi ine göre,sen kalk 2 ay sonra yırtık dondan çık.

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Avukatınız sağlam durursa bu işten hiç bir şey çıkmaz. Neticede pertli araç satılabilir, alınabilir. Kanunen yasak bir tarafı yok. Sizi çok sıkıştırırlarsa manevi tazminat davası açın , hem arabamı aldılar, hem de benden haksız para talep ettiler ve psikolojimi bozdular diye...

ulash34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
atı alan üsküdarı geçmiş ;)

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
avukatımla cevap hazırladık, karşı tarafın bilirkişi olduğunu ve full expertizle aracı aldığını ve noterde satış sözleşmesine kendi rızasıyla imza attığını belirttik. ayrıca kasko şirketinden aracın motor şasi ve plaka girdilerini yapınca herhangi bir hasarının çıkmadığını belgeleyen imzalı resmi belge aldım ve ekledim. burda mağdur olan taraf olduğumuzu ayrıca bize karşı yazılan yalan beyanda bulunmak, mağdur şirketi yanıltmak suretiyle araç satma ithaflarına karşı dava açma hakkımızı saklı tutuğumuzu yazdık. bu işin sonunda gerçekten mağdurum. ve hala şok geçmedi. 90 bin lira verdik 2 araç aldık ,beyfendiler 2,000 liranın peşine düştü iyimi. ha bu bizi haklı yada haksız yapmaz ama expertiz bilirkişisin sen bilmessen ben nasıl bileyim......

COSMO.55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
durmak yok yola devam,kendileri pişman olcak sonunda,yok öyle üç kuruşa beş köfte:)

35KES52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkes birşeyler yazmış ama bende bu şekilde biliyordum öyle değil arkadaşlar kanunen. Pert araca kasko yapılıyor bir kere pert oldugunda, bazende sıfırların o yazılması gibi sıkıntılardan bu pert kayıtlara cıkmayabılıyor. Ama öyle iş noterde satısını verdim ile bitmiyormuş malesef. Pert aracı ikinci elde alıcıya söylemeden satmak suç bu sebeple aracın pert kaydını biliyorum diye el yazısı ile yazdırıp imza attırmak tek çözümmüş. Sonuç olarak yaşayan birisinden bizzat duyduk ve öğrendikki 2 yıl kadar süren bir dava sonucunda sattığı aracı geri almak zorunda kaldı, bütün avukat ve dava masraflarını ödedi birde üzerine maddi ve manevi tazminat ödedi.

Ama sizin adınıza şöyle bir güzellik varki sizin kötü bir niyetiniz yok kazayıda siz yapmamışsınız, bence aracı aldıgınız şahısa ulaşıp durumu söyleyin bu 2000 tl yi onun vermesi gerektiğini söyleyin yada bayiye önceki sahibinin bilgilerini verin. Davadan dönmemeleri durumunda avukatınıza bu durumu anlatıp aracın ilk sahibinin bilgilerini vermeniz ve dava açmanız ve bunu bir an önce yapmanız sizin açınızdan çok yararlı olucaktır.