Şarj sorunu

apollo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Iyi aksamlar arkadaşlar benimde benzer bir sorunum var 2012 astra h 1.6 benzin 2.5 yıldan beri tek marsla çalışan araba sabah birden zor çalıştı şaşırdım sonra söndürüp tekrar deneyim dedim tak tak tak ses geldi mars almadı ustayı aradım kömürü bitmiş olabilir dedi vurdur çalıştır getir dedi dağın basında koydeydim cunki ustaya getirdim kontağa tekrar bastım usta hemen kömürle alakali degil akun bitmis dedi olcu aleti bağladı sarj var dedi akü ölü dedi başka akü ile deneyip normal sarj alınca sıfır akü alıp taktik şimdi sorun yok ama voltaj değerine bakıyorum rölantide 13.2 v yolda iken 13.5v veya 13.7 v oluyor sizce sorun varmi

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Iyi aksamlar arkadaşlar benimde benzer bir sorunum var 2012 astra h 1.6 benzin 2.5 yıldan beri tek marsla çalışan araba sabah birden zor çalıştı şaşırdım sonra söndürüp tekrar deneyim dedim tak tak tak ses geldi mars almadı ustayı aradım kömürü bitmiş olabilir dedi vurdur çalıştır getir dedi dağın basında koydeydim cunki ustaya getirdim kontağa tekrar bastım usta hemen kömürle alakali degil akun bitmis dedi olcu aleti bağladı sarj var dedi akü ölü dedi başka akü ile deneyip normal sarj alınca sıfır akü alıp taktik şimdi sorun yok ama voltaj değerine bakıyorum rölantide 13.2 v yolda iken 13.5v veya 13.7 v oluyor sizce sorun varmi

nereden bakiyosun? ve neyle bakiosun? multimetreyle akuden ôlçmelisin

apollo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yener bey gizli menüden bakıyorum ama o doğru değil mi diyorsunuz

karacam001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugun servise gittim sabah.arac yine calismayinca cihazla ariza tespiti amacli.yapilan kontrolde aracin kapaliyken de sarji kullandigi tespit edildi.sanirim lpg ya da baska bir parca akuyu bosaltiyor surekli.sonucu yazacagim.

karacam001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu araclarda rolantide 13.6 lar yukteyken de 13.8-9 normal diyor servis..akunuz eskiyse bitmis olabilir.ben akuyu gecen sene degistirdim.ayni dediginiz gibi bitmisti benimki de.o zamandan beri bir sıkınti yoktu ta ki sarj dinamo arizasi cikana kadar..eger birkac gune akunuz tekrar bosalirsa aracta kacak var mi onu kontrol ettirin.
Gecmis olsun size de.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yener bey gizli menüden bakıyorum ama o doğru değil mi diyorsunuz

gizli menüdeki rakamlarla aküden ölçülen rakamlarda fark olabiliyor.aküden 14.4 v a kadar değer görebilmelisiniz. 13.7 nin altı şase kablosunda ve akü kablosunda deformasyon olduğunu gösterebilir.

karacam001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yetkili servise basvurduk.kontrol yapildi.oncelikle akunun sagliksiz oldugunu degismesi gerektigini soyledi usta.ikinci olarak akuye gelen tesisat kablolarinin degisecegini bunlarin islevini yerine getirmedigini kutup basinin asiri isindigini yeteri kadar sarj alamadigini soyledi.bunlar yapildiktan sonra kacak kontrolu yapildi.onemli herhangi bir kacak yok.islem bitince sarj gostergesi 13.6-9 arasi bir degere ulasti rolanti ve yukte.13.5 in altini gormedik.simdilik sorun cozuldu.deneme surecindeyiz.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yükte 14 değerini göremiyorsanız normal değil bence

Sony XZ cihazımdan gönderildi