Şarj sorunu

karacam001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar.Astra H 2012 1.6 benzin lpg.
İki gun zayif basmadan sonra aku biterek yolda kaldim.
Akunun saglam oldugu sarja baktirmam gerektigi soylendi.sarj dinamo sokuldu basindaki soketli parca ve diotlarin bulundugu parca degisti.
Su anda arac yuk halinde(gaza basinca)akuyu sarj ediyor rolantide 12.5 lere dusuyor voltaj.
Usta dinamonun komple degisecegini soyledi.
Sayin ustalarim sizce sıkınti nedir?

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sarj dinamosu arizali , normalde rolantideyken 14.1 ve üzeri olmasi lazim.Ayrica usta tamirden sonra dinamonun ölcülerini voltaj degerlerini yapmadanmi teslim etti arabayi..Bence en güzeli sarj dinamosunu degistirin kesin problem orada ise, ama garantili is yaptirin eger sorun hala bitmediyse para vermeyin bos yere dinamo degistirmis olmayin.

karacam001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dinamoyu takip sarj olcumunu yaptik.gaz verince 13.5 ila 14 civari sarj ediyordu.rolantide 12.5 lere dusuyor.
Bu arada bayrama gittik gunduz kullandim araci sadece 1 hafta gitti simdi yine aku sifirladi kaldik.
Sarj dinamosu 2012 astra h 1.6 benzinli sase noya gore baktirdim delco remy diye bir marka cikti.uzerinden cikan bu dedi parcaci.guvenemedim dogru mudur acaba.bana 1500 civari demisti usta bu parcaci 420 diyor dinamoya..kaldik ortada..

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dinamonun arkasındaki lehimlenen parça yani konjektörü orjinal bosch marka takılmalı aksi halde düzgün şarj etmiyor.parça değişimi yapan ustaya sorun bosch marka ve birebir voltaj değeri uygun olanımı taktı dinamoya bu çok önemli.eğer tahminim doğruysa yaklaşık 200 tl ile şarj sorunu düzelecektir.zaten dış sargı bobin ölçülebiliyor ve saplamsa sorun konjektördedir.
Dinamo almanız gerekirse de muhakkak orjinal alın şarj lambası yanabiliyor rölantide ara ara.
Orjinal almanız zor olacağından konjektörğn dopruluğunu teyit ettirin

Sony XZ cihazımdan gönderildi

karacam001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konjektor bosch marka degisti.olmadi.dinamodan direk kablo cekildi akuye yine olmadi.son ihtimal komple dinamo degisimi.1200 bosch marka orijinal.sonucu paylasacagim.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dinamodan şarj deperlerini de ölçtürseydiniz.şase kablolarını kontrol edilebilir aklıma geldi de

Sony XZ cihazımdan gönderildi

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Dinamo Metre var. Bağlayın Tezgaha voltajı gösterir zaten. Çoğu iyi elektrikçi de vardır.

karacam001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun hala devam ediyor.Usta izmirden dinamo getirtti.akuyu tam sarj ettik taktik.dinamonun verdigi deger hala 12.8 lerde.Sorunu cozemedik.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Sorun hala devam ediyor.Usta izmirden dinamo getirtti.akuyu tam sarj ettik taktik.dinamonun verdigi deger hala 12.8 lerde.Sorunu cozemedik.

Denediğiniz dinamo sıfır değil ise, şüphelidir,

Sökün dinamoyu sanayide elbet 3-5 tanee test aleti vardır deneyin. 10 lira atarsınız.

Konjektörü sıfır da olsa hatalı yanlış olabilir.

Değiştirip denemenizde fayda var.