Şanzıman yağı kaç litre?

onurcom60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel astra G z16xe motor manuel şanzıman yağının kaç litre olduğunu bilen var mı? Bir de hangi yağ uygundur? 80 numara olması yeterli mi yoksa başka kriterleri de var mı?
Teşekkürler..

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
80w olabilir, ben dağlık alanda yaşıyorum bilecik ve afyon ikisi de dağ :D 75w90 koyucam bakım zamanında, ben de aynı şeyi araştırıyorum konuyu takipteyim.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
muhtemelen 2 litrenin üzerinde bir kapasitesi vardır. oyüzden 3 litrelik bidon yada 3 adet bir litrelik almanız gerekiyor fazlası kalıcak yedekte. bir çok opel şanzumanında gördüğüm şazumanın motor kısmında bir tapa bulunur bu tapa açılır ve burdan yağ taşana kadar üstten yağ doldurulur. yani max seviyesi ve dolduğu burdan anlaşılır. muhtemel sizinkide böyledir.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
sae-80 orjinal yağı 2 litre yeterli.orjinal kullanmanızı öneririrm atf yağ kullnmayın şanzımana zarar verirsiniz.serviste litresi 17.5 lira

onurcom60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tokat'ta servis yok. Orjinal yağı bulabileceğim bir adres verebilir misiniz?
Castrolün bu ürününü kullanmak yanlış mı olur? Bu ATF değil sanırım.

sae-80 orjinal yağı 2 litre yeterli.orjinal kullanmanızı öneririrm atf yağ kullnmayın şanzımana zarar verirsiniz.serviste litresi 17.5 lira

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
Castrolün ep80 yağı var Şanzıman ve dişli yağı diye onu kullanabilirsiniz ben daha önce kullandım sorunsuz. Çevrede yoksa internetteki mağazalarda var.