Şanzıman tamiri?

ogun06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımın şanzımanı fena halde ötmeye başladı. Sert geçişlerde de carlama yapıyo. Acaba revizyonmu yapılıcak yoksa çıkma bi şanzıman mı almam lazım? Eğer revisyon yapılırsa tahmini ne kadar masraf çıkar? Bir de gaza çok hafif bastığımda sanki gazı kesik kesik veriyo gibi. (şanzımanın ötüşünden anlaşılıyo :D ). Bu normalmi acaba?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
düz şanzuman abi f18 sanırım.

Kol mekanizmasını da değişerek, 6 ileri takabilirsin. Tamiri çok kolaydır düzün, önce açarak soruna bakmak lazım. Öten bence %80 ayna marutidir. Ben 3 kez kırdım. Boşta ikende ötüyor, debriyaja basınca susuyorsa prizdirektir, parçası pahalıdır. Alttan şanzumanı indirmeden önce, difransiyelin kapağını aç önce, durumundan emin ol, öyle şanzumana bak. Dediğim gibi ayna maruti olabilir. Çok zayıflar. Ben Gt den çıkma takarak kurtulmuştum bu sorundan.

ogun06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kol mekanizmasını da değişerek, 6 ileri takabilirsin. Tamiri çok kolaydır düzün, önce açarak soruna bakmak lazım. Öten bence %80 ayna marutidir. Ben 3 kez kırdım. Boşta ikende ötüyor, debriyaja basınca susuyorsa prizdirektir, parçası pahalıdır. Alttan şanzumanı indirmeden önce, difransiyelin kapağını aç önce, durumundan emin ol, öyle şanzumana bak. Dediğim gibi ayna maruti olabilir. Çok zayıflar. Ben Gt den çıkma takarak kurtulmuştum bu sorundan.

Abi şu 6 ileri nasıl olcak biraz açıklarmısın? Bir de sadece ötme değil arada bir carlama ve genellikle de vitese geçmeme problemi var şanzumanın. Çift debriyajla vites atıyorum.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com