sanayiideki usta beni perişan etti

yasincan51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilmiyorum doğru forma mı başlık açtım ama dün yaşadığım bi olayı anlatacam

dün aracımın antifiriz derecesini ölçtürmek için sanayiiye gittim. usta opelden anlıyormuş herhalde ben oradayken 1 adet vectra vardı sonra birde chavrolet lacetti sanırım2011 motor yemiş. adam benim arabayı görünce dediki bu opeller hep böyle arabayı bir kez yığdırdığında motor sıkıntı vermeye başlıyor opel motorunun zayıf noktası bu dedi.bende benim araba otomatik öyle yığdırma şansım yok dedim. adam da bak şurdaki aynı motor dedi chavroleti gösterip buda otomatik  vites dedi. öyle diyince duraksadım sonra çıktım geldim bütün moralim 0 oldu cidden bizim opellerdeki motorlar öyle dandikmi beyler adama cevapda veremedim. kötü oldum

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ynt: sanayiideki usta beni perişan etti

Yığdırma tam olarak nasıl oluyor?

sukru52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yasincan51 link' Alıntı:
bilmiyorum doğru forma mı başlık açtım ama dün yaşadığım bi olayı anlatacam

dün aracımın antifiriz derecesini ölçtürmek için sanayiiye gittim. usta opelden anlıyormuş herhalde ben oradayken 1 adet vectra vardı sonra birde chavrolet lacetti sanırım2011 motor yemiş. adam benim arabayı görünce dediki bu opeller hep böyle arabayı bir kez yığdırdığında motor sıkıntı vermeye başlıyor opel motorunun zayıf noktası bu dedi.bende benim araba otomatik öyle yığdırma şansım yok dedim. adam da bak şurdaki aynı motor dedi chavroleti gösterip buda otomatik  vites dedi. öyle diyince duraksadım sonra çıktım geldim bütün moralim 0 oldu cidden bizim opellerdeki motorlar öyle dandikmi beyler adama cevapda veremedim. kötü oldum

Ya işinize bakın diyecektin :)

Bu opelin en dandik motoru benim araba da (Z16XEP), o bile tornavida vurulmadan %25 i LPG de olmak şartı ile 250 binde (0 dan beri bende) . Ne motoru ne yemesi , ne yığdırması. şu sanayi esnafı (usta demedim bu arada) işine baksın, arabdan anlamıyor bir daha gitmeyin oraya çay içmeye bile, onada şeker yığdırır o çakal :)

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Onlar full aynı tantana onlara kalsa araçlara eskiden bu araçlarda çok beyin var almayın sorun çıkarır şöyle olur beyinli araç vs vs vs diye diye teknoloji ilerlemesin kafasındaydılar.Elektronik ne kadar çok olursa araçta ustanın işi o kadar biter ona kalsa git bomboş elektronik olmayan şahin al:)
Bunların demesine bakma git sahibinden coma gir kaç kmde kaç opel var bak motor yemiş mi görürsün :)

mustimx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benin çalıştığım bir kaç fabrikada opel corsa kullanıyorlar filo hesabı 250 bin üstü olan arabaların bazılarına motor yapılmış 320 binde olup motoru yağ ve triger hikayesinden başka kapağı açılmayan araçlar varmış. not: hepsi dizel olan araçlar benzinliler için bilgim yok. Namıdeğer yığdırmacı ustanın dediği gibi bir durum olsaydı bu forum bu konudan ağlardı be kardeşim ağlardı. Dikkate alma bizim opellerin özellikle dizel motorları GM tarafından min 250 bin km yapabilecek kapasitede üretiliyor aynı motor biliyorsunuz fiat grubunda var. Kendi araçlarımızdan Linea 190 binde paliom 180 binde çok şükür hala bir sorun yaşamadık. Opelin motoru zayıf cart curt demesin boşu boşuna opeli yıllarca kullanan insanlar var. Bu ferrari ile gelen adamada der aynısını ya bunlarda yığdırma sorun var bunu yığdırdınmı oooo :D Arkadaşım nasıl doktor var doktorcuk var bunda da aynı usta varrr ustacık var. kapasın o opel uzmanı ustacık dukkanını gitsin patlak lastik tamir etsin insanların aklını garip fikirler sokmasın.

yasincan51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

öyle oldu işte abiler daha arabam 2013 2300 km de kapısından da geçmezdim. ama bi antifriz ölçtürüyüm dedim. adam böyle dedi. bende biliyorum opelin sağlam olduğunu ama böyle olaylarda insan ister istemez etkileniyor bende burda paylaşmak istedim.

bu arada yığdırma da şu oluyormuş yüksek devirdeyken vitesi yükselteceğine düşürdüğünde yığdırma oluyormuş

herkeze teşekkürler :)

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sıfır garantili arabayla servise gitseydin bunları duymazdın be kardeşim.. Ben de bişey oldu zannettim

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

He yığdırmanın en büyük örneğini eskiden dayım hondasıyla yapıyordu 5den 3e çekmek :D arabanın ön yere yapışıyordu resmen böyle yaparsan motor mu dayanır :D

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yığdırma dediğin olayı hakkıyla yapıp kucağa alınmayan üsten eksantrik li var mıymış? Sorun 5 ten 3 e çekmek değil, vites küçültüp aniden debriyajı bırakmaktır. Sente atlaması denilen şey. Boş viteste gaza abanmanın da, vurdurmanın da aynı kapıya çıktığı durum.

GNSpower link' Alıntı:
Yığdırma tam olarak nasıl oluyor?