Sahip olduğumuz araç bakım ve temizlik ürünleri

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Sahip olduğumuz araç bakım ve temizlik ürünleri

Bayrama hazırlık yapayım dedim ve bugün 2 yeni ürün sipariş ettim. Genelde Meguiar's ürünleri kullanıyorum biraz sıkıldım açıkcası :)

http://www.cleanyourcar.co.uk/index.php?act=viewProd&productId=589

http://www.cleanyourcar.co.uk/index.php?act=viewProd&productId=494

Şu an için aşındırıcı ihtiyacım olmadığı için aracıma sadece glaze+wax uygulaması yapacağım. Uygulama sırası yıkama>kil>yıkama>glaze>wax x 2 kat süper ince şeklinde olacak.

1000P biraz daha dayanıklı bir cila ve daha önceden kullandığım için tercih ettim, hemde kışa hazırlık olsun. Black Hole ise özellikle siyah, kırmızı ve koyu renk araçlarda güzel parlaklık veriyor, katmanı temizliyor ve ufak tefek çizikleri dolduruyor.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

thejazz link' Alıntı:
Bayrama hazırlık yapayım dedim ve bugün 2 yeni ürün sipariş ettim. Genelde Meguiar's ürünleri kullanıyorum biraz sıkıldım açıkcası :)

şu an için aşındırıcı ihtiyacım olmadığı için aracıma sadece glaze+wax uygulaması yapacağım. Uygulama sırası yıkama>kil>yıkama>glaze>wax x 2 kat süper ince şeklinde olacak.

1000P biraz daha dayanıklı bir cila ve daha önceden kullandığım için tercih ettim, hemde kışa hazırlık olsun. Black Hole ise özellikle siyah, kırmızı ve koyu renk araçlarda güzel parlaklık veriyor, katmanı temizliyor ve ufak tefek çizikleri dolduruyor.
şimdiden kolay gelsin. bu araba cilalama işi çok zevkli gerçekten. ama mat siyah kaplama da bizim arabalara yakışır diye düşünüyorum. elimdeki cilalar bitince şeytana uysam mı acaba  evil_Daemon

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hllb link' Alıntı:
[quote author=thejazz link=topic=391.msg43529#msg43529 date=1313485107]

şu an için aşındırıcı ihtiyacım olmadığı için aracıma sadece glaze+wax uygulaması yapacağım. Uygulama sırası yıkama>kil>yıkama>glaze>wax x 2 kat süper ince şeklinde olacak.

şimdiden kolay gelsin. bu araba cilalama işi çok zevkli gerçekten. ama mat siyah kaplama da bizim arabalara yakışır diye düşünüyorum. elimdeki cilalar bitince şeytana uysam mı acaba  evil_Daemon
[/quote]

Teşekkür ederim, mat siyah kaplama aracıma yaptıracağım son uygulama olur benim için, açıkcası ben sevmiyorum. Onun yerine araçla uğraşmak, parlatmak çok daha hoşuma gidiyor hemde kafayı dağıtıyorum.

D B K

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bunlarda benım kullandıklarımın bazıları temızlık ve araç bakım urunlerım keyifli forumlar..

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bugün aldığım ürünler. Bugün aracı yıkarken daha önce uyguladığım wax'ın azaldığını gördüm.
Öncelikle aracı carnabau wax cilalı şampuan ile yıkamayı düşünüyorum. Sonrasında
iyice mikrofiber bez ile sildikten sonra Quick Detailer ile Kil uygulaması yapacağım
tabi biraz zift izleri var önce zift çıkarıcıyı kullanacağım sonra kil uygulaması
ardından tech waxı uygulayıp son olarak üzerini quick detailer ile geçeceğim

Meguiars Gold Class Uzun Ömür Lastik Parlatıcı,Koruyucu Jel SİMSİYAH! 857516
Meguiar's Nxt Generation# Tech Wax# 2.0 Boya Koruyucu Wax
Meguiars Kıymetli Araç Boya Temizleme Kili 851001
Meguiar's Ultimate Quik Detailer® Hızlı Yüzey Temizleyici Ve Koruyucu
Sonax Hızlı Cila 288200 500ML

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
Bugün aldığım ürünler. Bugün aracı yıkarken daha önce uyguladığım wax'ın azaldığını gördüm.
Öncelikle aracı carnabau wax cilalı şampuan ile yıkamayı düşünüyorum. Sonrasında
iyice mikrofiber bez ile sildikten sonra Quick Detailer ile Kil uygulaması yapacağım
tabi biraz zift izleri var önce zift çıkarıcıyı kullanacağım sonra kil uygulaması
ardından tech waxı uygulayıp son olarak üzerini quick detailer ile geçeceğim

Meguiars Gold Class Uzun Ömür Lastik Parlatıcı,Koruyucu Jel SİMSİYAH! 857516
Meguiar's Nxt Generation# Tech Wax# 2.0 Boya Koruyucu Wax
Meguiars Kıymetli Araç Boya Temizleme Kili 851001
Meguiar's Ultimate Quik Detailer® Hızlı Yüzey Temizleyici Ve Koruyucu
Sonax Hızlı Cila 288200 500ML
Süper :) Hakan Bey Meguiar's kili detailer ile uygulamak gerekiyor malum su yeterince kaydirmiyor kili ancak ben bosyere detailer harcamamak adına içine su doldurduğum sprey şişesine çok az miktarda cilalı şampuan ekliyorum uygulamada bir sorun olmuyor.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evet bahsettiğiniz cilalı şampuanı su ile karıştırıp sprey ile uygulamayı daha önce okumuştum
ama detailerı kullanayım bitince bu yöntemi uygulayacağım D:

ayrıca lastikleri için carpexin köpük olanını almıştım üstelik kipadan 20 tl ye kazık yedim ve hiç memnun kalmadım
meguiars'ın aşağıdaki ürününü aldım deneyeceğim hepsini de video ve fotoğraflar ile paylaşacağım
memnun kalırsam zaten buradan tavsiye ederim
Meguiars waxı da zaten hare için değil, boya üzerinde cam tabakası gibi parlak bir yüzey oluşturuyor onun için aldım
Yakında polisaj makinası da alıcaz bu gidişle ama zevkli bir iş gerçekten :D

How To Protect Your Tires with Endurance
Meguiar's NXT Generation Tech Wax 2.0

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Oooo tamamdır makina olayı falan, harika.    greatt Detailer olarak son gözdem Chemical Guys Hybrid 7, Meg.  bitince tavsiye ederim.  dancee

ebony

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hakan bey, Kil için QD harbiden zengin işi olmuş :)

Benim aracında 1 yılı doldu, en son yıkamamda yakından baktımda boya gerçekten kirlenmiş. Ufak tefek, ama sayısı hiç az olmayan, küçük noktalar,böcek kalıntıları,ziftler ve ne olduğunu çözemediğim siyahlıklar var. Uzaktan fazla belli olmuyor, ama yakından bakınca içim geçmiyor değil. Full Detailing zamanı geldi ama kış vakti 5-6 saat üşümek çekici gelmiyor :)

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ebony link' Alıntı:
Hakan bey, Kil için QD harbiden zengin işi olmuş :)

Benim aracında 1 yılı doldu, en son yıkamamda yakından baktımda boya gerçekten kirlenmiş. Ufak tefek, ama sayısı hiç az olmayan, küçük noktalar,böcek kalıntıları,ziftler ve ne olduğunu çözemediğim siyahlıklar var. Uzaktan fazla belli olmuyor, ama yakından bakınca içim geçmiyor değil. Full Detailing zamanı geldi ama kış vakti 5-6 saat üşümek çekici gelmiyor :)
ama bugün aracı yıkadıktan sonra şöyle elimle detaylı inceledim boyayı
boya üzeri hakkaten kirlenmiş bir vaziyetteydi hemen soluğu siparişte aldım :)
yapılan uygulamanın verilen paraya değdiğini düşünüyorum çünkü aracı uzun yıllar kullanmayı düşünüyorum
önceki aracımda da bu şekilde uygulama yapmıştım ve boya ilk aldığım temizlik ve parlıklığı koruyordu
ben de en son baharda yapmıştım detaylı temizlik işini
aracı dışarıda yıkayıp sonra sitenin kapalı garajı var oraya çekip yapmayı düşünüyorum ben de