sağ arka cam sorunu

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
zamanım olsa uğraşacam ama yok işten eve gel çocuk bak bizim iş :) camı elle açmaya çalıştım yok yerinden oynamıyor, en azından kapalı ya ona şükrediyorum :) selamlar.

Camın elle açılmaması iyiye işaret. Demek ki mekanizma sağlam, bu durumda öncelikle sigortadan başlayarak elektrik hattını kontrol etmek lazım.

eyyup29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Üstadım camların hepsi farklı sigortayamı sahip ve hangi kutu? bagajda olanmı?KApı elektrik bağlantı noktası bayağı gergin duruyor zaten, hafta sonu bakacağım zamanım olursa.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zamanım olsa uğraşacam ama yok işten eve gel çocuk bak bizim iş :) camı elle açmaya çalıştım yok yerinden oynamıyor, en azından kapalı ya ona şükrediyorum :) selamlar.
döşemeyi sök motora elektrik geliyormu bak,eğer geliyorsa sorun motorda gelimiyorsa tesisatda dır :) hafta sonu bakarsına artık ufakları öp yerime

eyyup29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
döşemeyi sök motora elektrik geliyormu bak,eğer geliyorsa sorun motorda gelimiyorsa tesisatda dır :) hafta sonu bakarsına artık ufakları öp yerime

sağol üstadım motorda hiç ses yok normalde, okuyanada cevap yazanada çok teşekkürler.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aklıma şuda gelıyo belkı dugmen bozuldu hıc eletrık gondermıyo.. o kapı sokulecek baska caresı yok :)

eyyup29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
KApıdaki soketi söktüm açtım kablolar sağlam, kalın kahverengi çok demet kablolu olanda kısmi kopukluk var ama tam kopmamış, sigortalar sağlam değiştirdim aynı yine,cam açma düğmesi lambası yanıyor sağlam oda sanırım, kapıyı sökemedim kapı açma kolu altında ve 1 tanede altta vida vardı çıkardım (arka sağ kapı için) başka vida yok sanırım alttan çekmeye çalıştım ama çıkaramadım, hafif açıldı altı ama bayağı kuvvetliydi bende koparmayayım biyerini diye daha fazla kurcalamadım, internette falan nasıl sökülür bulamadım, elimde kalır diye bıraktım, motor kaldı geriye bakacak,durup dururken oldu arıza cam kapalı durumda allahtan, aybaşında servis yolu göründü gibi çıkma parça satan site varmı motor arızalıysa alırız, yada sıfır parça ne kadar acaba? selamlar.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eyyüp kardeşim,
şimdi neleri söktün bilmiyorum,öncelikle hoparlör kapağını kenardan sivri bıcak gibi birşeyle kaktırırsan arkasında vida var o sökülecek,elektrik düğmesi kaldırılınca onda tek vida var, hemen yanında ki tutaç da tek vida var,madal arkasında bir vida var, altlarda üç tane ya klips yada araca göre vida var sonra kenara aç yukarı kaktır,eksik varsa unuttuğum arkadaşlar eklesin bilen

eyyup29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eyyüp kardeşim,
şimdi neleri söktün bilmiyorum,öncelikle hoparlör kapağını kenardan sivri bıcak gibi birşeyle kaktırırsan arkasında vida var o sökülecek,elektrik düğmesi kaldırılınca onda tek vida var, hemen yanında ki tutaç da tek vida var,madal arkasında bir vida var, altlarda üç tane ya klips yada araca göre vida var sonra kenara aç yukarı kaktır,eksik varsa unuttuğum arkadaşlar eklesin bilen

altta tek vida buldum açıkta, bir tanede kapı içten açma kolu içinde küçük kapak altında.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kapı kolçaklarında da vida olması lazım.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
16032009036.jpg

üst resimde haparlör içi ve mandal içi
altda biri düğmeyi sökünce diğeri resimdeki kapı tutmacındaki yer
16032009037.jpg

buda altdaki
16032009043.jpg