Sağ Arka Amortisör Sesi

speedytr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm arkadaşlar Corsa-C sahibiyim aracımı 2006 eylülde aldım şuanda aşağı yukarı 22.000 kilometrede. Araçta sağ arka amortisöreden kasis ve çukurlardan geçerken bi paslanmış metal "garç" sesi geliyor. Nedendir? Düzeltilebilirmi? Garantiye girer mi? Ustalara şimdiden saygılar (aracın garantisinin dolamasına 8 ay daha var)

Ufak bir sorum daha var arka cam buğu çözücüyü açtığım zaman araçta çok hafif bir sallanma oluyor kapatana kadar devam ediyor (sanki motorun çekişinden düşürüyormuş gibi klimayı ve sıcak hava üflemeyi açtığımdaki gibi)... Bu normal midir?

Son düzenleme:

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arabada da sağ arka amortisörden aynı ses geliyor. fakat sabah hava soğuk iken geliyor. 1 kaç km gidince geçiyor. soğukken lastik takozların sertleşmesinden olur dediler.

orcinus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı şeyi geçen gece 2 dk lığına ben de yaşadım.nedir diye düşünüyordum. fazlamı takıyoruz bu ses vs yi yav? :) millet gamsız valla.

speedytr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya insanı bariz şekilde rahatsız ediyor ki fazla bu konuları takan bi insan değilim... Tam hatırlamıyorum ama ses 2 ay önce falan başladı havalar o zmn 20 derece falandı...

bu peki buğu çözme davası sizde oluyor mu???

orcinus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya insanı bariz şekilde rahatsız ediyor ki fazla bu konuları takan bi insan değilim... Tam hatırlamıyorum ama ses 2 ay önce falan başladı havalar o zmn 20 derece falandı...

bu peki buğu çözme davası sizde oluyor mu???

ben hiç buğu problemi yaşamadım. hafiften buğu yapmaya başlayınca kaloriferi cama verip 2 alıyorum, çok sürmüyor 15-20 snde yok oluyor.

karasahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok önemli bi problem olabileceğini düşünmüyorum.kısa süreli benim araçta da aynı psorun olmuştu.şimdi düzeldi