sabahları zor çalışma , çok yakma . . .

weahby

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım 94 model vectra... doğuda küçük bi ilçede öğretmen olarak görev yapıyorum... bu arabadan anlayan usta bulamıyorum maalesef... aracımın birkaç küçük sorunu var.... sizlerin yardımları ile bu sorunları çözmek istiyorum...

sorunlarım şöyle : sabahları motor soğukken araç zor çalışıyor... çalışması için 15 sn kadar marşa basmak zorunda kalıyorum.....motor ısındıktan sonra hiçbir sorun yok , tık diye çalışıyor hemen... ve araç inanılmaz çok yakıyor , benzinde şehir içi 60 krş civarı yakıyor... ayrıca sabah çalıştırdıktan sonra 10 sn kadar motor sarsıntılı çalışıyor,sonra düzeliyor...

bujiler, buji kabloları , benzin pompası , debimetre falan yazın serviste değişti...ama hala zor çalışıyor...aracın gidişinde çekişinde hiçbir sıkıntı yok...

lütfen yardım edin neden zor çalışıyor ve çok yakıyor aracım....

Son düzenleme:

alikuscu

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sevgili weahby anladığım kadarıyla erzurumdasınız ve soğuk memleketlerde bu tür araçlaRIN ZOR ÇALIŞMASI NORMAL SOĞUKLARDA AKÜ ÇOK ETKİLENİYOR ISININCA OLMUYOR DEMİŞSİNİZ ÇÜNKİ AKÜ KENDİNİ TOPARLIYOR

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vehbi kardes,ihtimaller sunlardir;
temperatur sensoru arizali olabilir bu 20 lira civari bir parca,ikinci ihtimal yakit sistemi basinci , lambda sensoru bozuk olabilir...
gecmis olsun

weahby

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ali bey bugün sabah hava sıcaklığı 5 dereceydi.... bu sıcaklıkta arabanın zor çalışması anormal değilmi sizce... -40 larda falan zor çalışabilir ama 5 derecede normal çalışmalı bence...

weahby

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selim bey aracın kontağını açıp bekleyince benzin pompasının sesi uzun süre kesilmiyor...bunun yakıt basıncıyla bi bağlantısı varmı?

alikuscu

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayın weahby hava bugün +5 ama gece kaç derece ben diyorumki gece akü soğuktan etkilenir ilk çalışma zor olur araba çalışıp yürüyünce kendine gelir ertesi gün aynı sorunu tekrar yapabilir

Abdullah18

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sayın hocam tam emin değilim ama anlattıklarınızdan sente ayarının bozuk olduğu anlaşılıyor.

weahby

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bulunduğum yer erzurumun kuzeyinde artvine çok yakın dolayısı ile iklimi yumuşak...bu kadarcık soğuk yüzünden arabanın çalışmaması mümkün değil bence...

weahby

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sayın hocam tam emin değilim ama anlattıklarınızdan sente ayarının bozuk olduğu anlaşılıyor.

sente ayarı bozuk olunca araç sürekli sorunlu olmazmı?

benim araç ısındıktan sonra sorun yok... gidişi , çekişi muhteşem...yanlızca araç soğukken sıkıntı var...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selim bey aracın kontağını açıp bekleyince benzin pompasının sesi uzun süre kesilmiyor...bunun yakıt basıncıyla bi bağlantısı varmı?

o normal pompanin calismasi...benim dedigim basinc bunu ventil ayarliyor....
arti kelebek modulü ayarsizligi da yapar..bunlara baktirmak lazim..