Sabahları vuruntulu çalışma

himmety

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba
aracımda sabahları ilk çalıştırmada ve araç ısınıncaya kadar tekleme belli bi miktar gaz yememe (nasıl anlatacağımı bilemedim) sorunum var. aracı çalıştırınca herhangi bir sorun yok gaza basınca falan sıkıntı yok ancak çalıştırdıktan 30 sn sonra gaz yememeye başlıyor gaza biraz dokununca araç devri 300 lere hatta stop edecekmiş gibi oluyor biraz daha basınca tekliyor ve düzgün çalışıyor 1 veya 2 viteste giderken araç kendini bi atıyor bi geri çekiyor yani sarsıntılı gidiyor araç ısındığında ve gaza geçtiğinde hiç bir problem yok hatta araç biraz ısındıktan sonra (benzinde) performansı çok iyi servise gittim arac ile turladık servisdeki arkadaş çok iyi dedi durumu anlattım benzin basıncı ölcüldü problem yok yakıttandır dendi yakıtı 2 kere bitirdim benzin katkısı katıldı yakıtı bir kaç defa daha bitirdim ama sorun hala devam ediyor. bu neden kaynaklanıyordur veya manisada tavsiye edebileceğiniz yer varmı

KatlimeFerman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de aynı durum söz konusuydu gaza geçerken stop falan ediyodu brc servisine götürdüm temassızlık var falan dediler düzelttiler.

daynaft

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de benzer sorun vardı ilk çaliştirmada çok gürültülü çalişiyordu 3-5 dk kadar motor devri yüksek gaza geçtikden sonra devir saati aptallaşiyordu bi yüksek devir bi alçak devir arada sırada işiklarda durdugum zaman küt devir saati dibe vuruyordu araç stop ediyordu araçda çok aşırı derecede de bi hantallık vardı gaz tepkimesi geçikmesi de yaşıyordum araç bağırıyor gitmiyordu benzin/gaz fark etmıyordu vectra dan soğmuştum adeta satmayı düşünüyordum dün tamirciye götürdüm araca baktı önce gösterge panelindeki ampüllerin değişmesi gerek dedi bunlardan hata alır araç dedi tüm ampülleri yeniledi rölanti motorunu söktü temizledi son olarak da oksijen sönsörünü değiştirdi araç şuan inanizmaz bir performansa kavuştu şahlandı resmen aldım alalı hiç patiye kalkmıyan araç pati çekmeye başladı gaza ayağımın ucuyla dokundugumda devir 4000-5000 deviri görmeye başladı motor soğudukdan sonra ki çalişmada o gürültülü çalişma kayboldu