Sabahlari ÇaliŞmiyor

Z16XE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar

Aracımda tekleme ve sirkeleme vardı ve lpgye bazende geçmiyordu Lpg regülatörü degiştiler sorunum çözüldü bir kaç gün sonra bu seferde sabahları 4 -5 marşta ancak alımaya başladı lpg regülatörünü tekrar degiştirdim ve lpg enjektörleride degişti fakat yine çalışmıyor fakat perşembe günü sabah lpg sigortasını çıkarktım uzun 1. marşta aldı sonra dün denedim yine uzun 1 marşda aldı bugün denedim fakat 5 marşta ancak aldı lpg ustasına baktırdım ayarlarda sıkıntı yok diyor araçdan kaynaklı oldugunu idda ediyor fakat ben lpg kaynaklı olarak görüyorum daha önce böyle hiç bir problemim yoktu kışın karda kışta dahi tık der çalışırdı hemen şimdi ise 4 marşta ancak alıyor bu arada ilk marşda böyle yapıyor çalıştıkdan sonra gün içinde tık hemen alıyor sabahları var sadece bu problem..

çözüm ve önerilerinizi yardımcı olmanızı rica ediyorum...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor sıcaklık sensoru olabilir( fakir kaırışım) birde beyin soketlerini çekin kontak spreyi ile temizleyin bu ikisini yapın ve bakın bakalım

Z16XE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor sıcaklık sensoru olabilir( fakir kaırışım) birde beyin soketlerini çekin kontak spreyi ile temizleyin bu ikisini yapın ve bakın bakalım

lpg beyni ninmi soketini cekeyimveya hangi beyinlerin soketlerini temizlemem gerekiyor.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor beyini

simendifer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sabahları geç çalışması

sevgili kardeşim Z16XE
aynı motor 95 astram var aynı arıza bende de oluşmuştu tam bir sene usta bulamadı
arıza lpg tesisatından kaynaklanıyor parçanın adını tam bilmiyorum aleminyum bir parça hani gazın ve suyun giriş çıkış yaptığı büyükçe bir parça bu parçanın içinde gaz kaçagı varmış bu parçanın küçük çapta bir çıkış hortumu var araba stop halinde iken o hortumu motora giren yerden cıkartıp su dolu bir bardağın içine daldırdık ufak ufak kabarcıklar cıkmaya başladı anladık ki bir kaçak var valf kapatmıyor o aleminyum iki avuç içine sıgacak parçayı değiştirdik 175 tl ye mal oldu şimdi tık alıyor hemen
arabayı 40 derece sıcakta eksi 20 derece sogukta geceden bırakıp gündüz ilk marşı çok uzun alıp çalışıyordu stop et tekrar hemen yarım saat bir saat sonra marş yap hemen alıyordu
şöyle bir deneme daha yaptık gece veya akşamdan arabayı benzine alıp gazı kesen valfın fişini cekip benzınde çalıştırıp bırakırsam sorun yok sabah tık tek marşta barut gibi alıyor du sen bir dene

Z16XE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sevgili kardeşim Z16XE
aynı motor 95 astram var aynı arıza bende de oluşmuştu tam bir sene usta bulamadı
arıza lpg tesisatından kaynaklanıyor parçanın adını tam bilmiyorum aleminyum bir parça hani gazın ve suyun giriş çıkış yaptığı büyükçe bir parça bu parçanın içinde gaz kaçagı varmış bu parçanın küçük çapta bir çıkış hortumu var araba stop halinde iken o hortumu motora giren yerden cıkartıp su dolu bir bardağın içine daldırdık ufak ufak kabarcıklar cıkmaya başladı anladık ki bir kaçak var valf kapatmıyor o aleminyum iki avuç içine sıgacak parçayı değiştirdik 175 tl ye mal oldu şimdi tık alıyor hemen
arabayı 40 derece sıcakta eksi 20 derece sogukta geceden bırakıp gündüz ilk marşı çok uzun alıp çalışıyordu stop et tekrar hemen yarım saat bir saat sonra marş yap hemen alıyordu
şöyle bir deneme daha yaptık gece veya akşamdan arabayı benzine alıp gazı kesen valfın fişini cekip benzınde çalıştırıp bırakırsam sorun yok sabah tık tek marşta barut gibi alıyor du sen bir dene

Bahsettiginiz parçayı degiştirdik daha öncesinden ama aynı

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 23:48 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 23:46 ----------

Z16XE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün tamemen lpg ile irtibatı kestik benzinde kullanıyorum 1. bugün sabah yine çalışmadı
yarın sabah tekrar deneyecegim..

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Dün tamemen lpg ile irtibatı kestik benzinde kullanıyorum 1. bugün sabah yine çalışmadı
yarın sabah tekrar deneyecegim..

benzin pompasının içindeki emiş hortumunu değiştirp deneyin,aynısı başıma geldi,hortumda iç kaçak oluyor,dışarısından bakınca bellietmiyor....

mesut456

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet benzin emiş hortumundaki çatlak ve kaçaklar buna yol açabiliyor. aynı sorunu yasamıstım. hortumu degısınce sorun ortadan kalktı. tabıkı yuzde yuz bundandır dıyemeyız ama denemenızde fayda var.

Z16XE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu sabahda calışmadı 6 marş almadı vaz geçtim 2 dk bekledim son defa bastım tık aldı
aracı tamirciye bıraktım sabah beraber bakacagız