Ruhsattaki muayene yeri doldu, muayene geliyor ne yapmalı?

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,

başlıktanda anlaşıldığı üzere ruhsattaki 3 muayene yeride dolmuştu şimdide muayenem geliyor maalesef deneme yanılma yapacak vaktimde yok sırasıyla öğrenip bir araya sıkıştırabilmem lazım işlemleri. Son zamanlarda yaptırmış arkadaşlardan yardım beklemekteyim.

Teşekkürler

sansibl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
muayene istasyonuna gitmeden önce; şoförler derneğinden a1 mi a11 mi bi belgeyi alıp, muayeneye öyle gideceksin. araç muayene olduktan sonra sana verecekleri belge ile emniyet md.lüğü trafik işlerinden ruhsatın o bölümü değişecek.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Başıma geldi, bende işleyiş şöyle oldu, Ek C, 1 falan aldığımı hatırlamıyorum.
Aracı muayene götürdüm, A4 kağıdına muayene işlendi, oradan emniyete o evrakla gittim, yeni evrak çıkartıldı ve muayene geçerlilik tarihi A4 kağıda göre yazıldı.

sansibl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
illere göre değişiyor mu bu kurallar? bir ay olmadı yaptıralı tüv zonguldak şehre 20 km . sabah gittim muayene yaptıracağım diye plaka değişecekti. o belgenin kodunu hatırlamıyorum. şoförler derneğine geri zonguldak'a yolladılar almak için. bir de ön sağ balata-diskten geçemedim 3 kere git gel 20 km. tşklr iyi forumlar. kolay gelsin.

dipnot: tüv-türkün sitesinden randevu almıştım. bazı şehirler randevu isteyebilir.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
illere göre değişiyor mu bu kurallar? bir ay olmadı yaptıralı tüv zonguldak şehre 20 km . sabah gittim muayene yaptıracağım diye plaka değişecekti. o belgenin kodunu hatırlamıyorum. şoförler derneğine geri zonguldak'a yolladılar almak için. bir de ön sağ balata-diskten geçemedim 3 kere git gel 20 km. tşklr iyi forumlar. kolay gelsin.

dipnot: tüv-türkün sitesinden randevu almıştım. bazı şehirler randevu isteyebilir.

4 sene oldu, değişiklik varsa bilemem ama sizinki farklı;
Plaka değişimi için istenir, Biz sadece 2. yaprağı değiştik, ruhsat sayfası eski devam ediyor. Bizde bir tadilat, değişiklik yapılmadığından dosyaya konacak ek istenmiyor. Sizin işlemde o evrak araç dosyasına ekleniyor.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim

İnternettende araştırdım emre beyin dediği gibi işliyormuş sistem
http://www.firsathaber.net/muayene-yeri-dolan-araclarin-islemleri
bu linkten ayrıntıları inceleyebilirsiniz.

Son düzenleme:

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeni konu açmamak için buraya yazmak istedim,

Benimde ruhsattaki muayne yerleri dolmuştu, gittim muayne yaptırdım , dediler muayne tamam en yakın trafik şubeye git ruhsatı değiştir, ayrıca ruhsatta rehin yazısı da vardı onuda banka ve noterden halledip kağıdını aldım,

Trafik şubeye gittim , randevu almadan işlem yapmıoruz dediler. Şimdi randevu alıcam , ücreti 102 lira imiş ruhsat değişim , fakat sormak istediğim nisan başı gibi aracı satma niyetim var, ruhsatı eski haliyle bırakıp , tüvtürkten aldığım muayne kağıdı ve noterden aldığım borcu yoktur yazısı ile araç satılabilir mi? Yoksa illa önce bir sıfırlamam mı lazım ruhsatı ?

Bilen biri cevap verirse çok sevinirim.. Teşekkürler