Rot Ayarı

bugra07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opellerde sorun bitmez... Opellerin bir lafı vardır : Yolda kalmadığın sürece gittiğin yere kadar gider sıkıntı yapma fazla :)

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opellerde sorun bitmez... Opellerin bir lafı vardır : Yolda kalmadığın sürece gittiğin yere kadar gider sıkıntı yapma fazla :)
Doğru söze nedenir aynen devam.Biraz araştırdım şaseciler bu sorunu hidrolik sistemlerle çektirip ittirip o şekilde hallediyormuş.İşten fırsat bulamadım kontrol amaçlı son birkez gideceğim yere gösterip son durumu yazarım buradan.Teşekkürler hepinize

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle hayırlı ramazanlar herkese.Ben arabayı dün ostim opak yetkili servise gösterdim.Tesadüfen önünden geçiyordum.arka tekerlerin açısına su terazisiyle baktı ordaki arkadaş yamulma yok dedi.Daha evvel o kısımlar taşıyıcı traversmi aks başımı her neyse adı sanırım sökülüp takılmıştı ondanmı bilemiyorum o kısım 3er vidası var onları gevşetip ayar yaptı yani dışa aldı çok hafif ayar tamam olunca sıktı geriye dört kafada tekerlere bağlıydı o esnada lazerli.

Arka TOE açıları sol taraf 2.1 mm sağ taraf 0.7 mm esas fark burdaydı 1.3 mm her iki tarafta ayarlandı.Kamber açılarıda sol arka -1.39 sağarka -1.47 sanırım buda biraz ayarlandı ama orayı kaçırdım ekranda Sonuçta yapılan işlem bana mantıklı geldi.Şasecide belki aynısını yapacaktı yada gerdirip kastıracaktı hidrolik sistemle bunlara gerek kalmadı kısaca ön arka rotla halloldu.

Uzun oldu ama bizim bu araçların arka tekerlerde şase işi olan arkadaşlar varsa sorunu birde bu şekilde halletmeyi denesinler ben tavsiye ediyorum.Bu arada dün ufak bir şanssızlıkda oldu serviste el freni teli koptu ordaki arkadaşın asılmasına denk geldi herhalde ama bende eğilip baktım kopan yer paslanıp çürümüş.Bundada bir hayır var dedim artık ya farketmeden dışarda kendi kendine park halinde kopsaydı

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bununla geçmiş olsun kardeşim ne kadar ödeme yaptın?

Sagolasin abi ben bu son isleme 60 tl verdim on arka rot ayarina .bu sorunu İlk gittigim baska yerde Daha oncede 50 tl vererek ogrenmistim Allahtan saseciye yaptirmadim cunku direk saseciye yonlendirdi ilk yer
Birde ilk firsatta Mustafa ustaya el fren telini taktirdimmi iyi olacak

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Sagolasin abi ben bu son isleme 60 tl verdim on arka rot ayarina .bu sorunu İlk gittigim baska yerde Daha oncede 50 tl vererek ogrenmistim Allahtan saseciye yaptirmadim cunku direk saseciye yonlendirdi ilk yer
Birde ilk firsatta Mustafa ustaya el fren telini taktirdimmi iyi olacak

Mustafa ustaya gider isen selamımı söyle kardeşim. Bakalım benim de muayene yakın umarım frenlerden çortlamam :D