rot ayarı arka lastik TOE KAMBER

tayfunozkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 2004 corsac 1.3 cdti aracımı rot ayarına soktum. ön rot ayarları yapıldı arka lastiklerde ise rotçu sağ arka lastikte hafif eğrilik (arka lastiğin ön tarafı içe bakıyormuş) var dedi. şaseciye gönderdi.bu değerler "dingil düzeltme önce" resminde mevcut.

şaseci oflaya poflaya bu değerler yanlış falan dedi. çok yoğundu tavla oynuyordu. (çünkü 1 ay önce kendi düzeltmişti ve kaportacıdan sonra rot ayarı yaptır göreyim demişti) araç 1,5 ay onarımda kaldı daha yeni çıktı dedim ama inanmıyorum ücreti karşılığı yaparım falan dedi şasecinin gözü önünde başka bir yerde rot ayarı yaptırdım. gerçekten eğrilik ordada tespit edildi. şaseci araç rot ayar kafaları takılı iken kriko getirerek sağ arka tekere işlem yaptı (10sn) düzeldi dedi.

opelim formu vasıtasıyla; Şaseciden (KARTAL BERATCAN); tavla oyununu böldüğüm, 1,5 ay önce 20 sn lik işlem için pazarlık yapıp 250 yerine 200 tl verdiğim ve kriko ile işlem yapması için 10 sn sini tekrar çaldığım için hepinizin huzurunda özür diliyorum.

neyse oradan çıktım ilk rod ayarı yaptırdığım yerde tekrar ölçüm yaptırdım. son değerler "dingil düzletme sonra" resminde mevcut. bu değerler sizce nasıl.resimleri alt topic te yeniden yükledim.

Ekli dosyalar

• dingil düzeltme önce.jpg
    dingil düzeltme önce.jpg
    5.7 KB · Görüntüleme: 91
  • dingil düzeltme sonra.jpg
    dingil düzeltme sonra.jpg
    5.4 KB · Görüntüleme: 69
Son düzenleme:

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
20 snde duzelttı dedıgın pul koydu herhalde

tayfunozkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boyutu arttırdım

Ekli dosyalar

• dingil düzeltme önce.jpg
    dingil düzeltme önce.jpg
    58.7 KB · Görüntüleme: 75
  • dingil düzeltme sonra.jpg
    dingil düzeltme sonra.jpg
    88.2 KB · Görüntüleme: 65

tayfunozkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sol toe ve kamber niye değiştiki. kaş yaparken galiba göz çıkarıldı. anlamadım gitti.

nuralk34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu ayarlardan hiç anlamam ama o kağıttaki kırmızı değerler olmamış gibi. olsa yeşil olurdu.