Rolantideki titreme

corsa_72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bu haftasonu 50 bin bakımını yaptırdım standart şeylerin yanında arkadan sesler geliyordu usta amortisörler dedi neyse değiştirdik soru 1 hala arka tekerleklerden tıkırtı sesi geliyor acaba neden kaynaklanıyor olabilir soru iki araba boşta çalışırken belli sürelerde bir silkeleme yapıyor ve bu silkelemeyi giderkende hafif yaptığını hissediyorum iyiki yıllık bakımını yaptırdım arkadan gelen ses dışında bir sorunum yoktu şimdi sorun ikiye çıktı :(

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birinci hata: arkadan gelen ses....amartisör yataklaindaki lastiklerden kaynaklanabili,,bakiver birsey yoksa yagla...
ikincisi hava akimi sensoru(debimetre) baktir..
selim

Son düzenleme:

corsa_72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birinci hata: arkadan gelen ses....amartisör yataklaindaki lastiklerden kaynaklanabili,,bakiver birsey yoksa yagla...
Iki hava emme maifestosu diyorsunuz herhalde türkce ona baktiriver yalnis sinyal verebilir..
gecmis olsun
selim
cevabınız için ilk önce tşk.ederim bişi merak ettim amortisörleri yenileriyle değiştirdi usta bu halde bile yağsız olma ihtimali olabilirmi acaba :confused:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardesim amartisörün kendisi degil altinda ve üstünde lastik zakoz a bak..onlar ses cikarabilir,veya aks baglantilarinin yataklari olabilir bir bilen ustaya baktir sürün o anlar yardimci olur

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arka tamponun icindeki tampon demiri var corsalarda o gevşeyebiliyor onı bakın bite tampon gevşiyo arkadan park esnasında size yanaşırken çarpma olduysa gevşeme yapar.titremeye gelince arac benzinli ise gaz kelebeği temizlenmesi gerekli sorun ondan kaynaklamıyor