Rolanti yükselmeye başladı

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba son zamanlarda aracımda dikkatimi çeken rolantinin yükselmesi olmaya başladı yazın aracımın rolanti devri normal değerlerinde iken şu aralar havalar soğumaya başladığından beri rolanti biraz yükseldi işin ilginci motor sıcakkende rolanti yüksek dış hava sıcaklığının rolanti değeri ile alakası varmı.??Normalde resimdeki değerden daha aşağıda duruyordu.

Ekli dosyalar

• 2013-11-15 17.54.50.jpg
    2013-11-15 17.54.50.jpg
    42.3 KB · Görüntüleme: 53

anjelotkral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben o seviyeye çeksem aracım stop eder benım herzaman normal degerrım 1 dir altında tutmam tıtremeyı gıderme amaçlı yaparım

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok rolantinin daha aşağıdaki değerini gördüğüm için söylüyorum bunları aslında öğrenmek istediğim dış hava sıcaklığı ile alakası olup olmadığı yada hangi sensörün ölçtüğü değere göre rölanti belirleniyor.(debimetredenmi yoksa dış sıcaklık sensöründenmi)

anjelotkral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustanın belirlediği değere göre belirleniyor walla bızım araçlarda ama gaz telı olmayan araçlarda nasıl olduğu hakkında fazla bılgı sahıbı degılım

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
otomatik jikle devreye giriyordur

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustanın belirlediği değere göre belirleniyor walla bızım araçlarda ama gaz telı olmayan araçlarda nasıl olduğu hakkında fazla bılgı sahıbı degılım

ustanın belirlediği değer :):)

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
yok rolantinin daha aşağıdaki değerini gördüğüm için söylüyorum bunları aslında öğrenmek istediğim dış hava sıcaklığı ile alakası olup olmadığı yada hangi sensörün ölçtüğü değere göre rölanti belirleniyor.(debimetredenmi yoksa dış sıcaklık sensöründenmi)

Debimetre yanıtı.
Hava kütle ölçer olarak, maf olarak başladılar üretilmeye, sonra özellikler falan değişti ama aslenki görevleri havanın kütlesini ölçmek. Havanın kütlesi ile hava sıcaklığı ile doğru orantılı olduğundan aslen sıcaklık ile de bağlıdır ama doğru sonuç için sıcaklık sensörü kullanılmaz, debimetre kullanılır.

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Debimetrenın ntc'sini değiştirsemmi acaba??Sıcaklığı yanlış algılıyor olabilirmi acaba??Ayrıca az önce aradım ama bulamadım sitede bu debimetrenin ntc'sinin değişimini anlatan bir başlık vardı bulmadım.

Son düzenleme: