rolanti düşmesi veayağımı gazdan çekince sirkeleme

sinan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle herkese selamlar aracım opel astra gl 2000 model landirenzo lpg kiti var arkadaşalar benim problemim araç rolantide çalışırken yavaşca gaza basınca devir düşüyor motor titriyor sonra düzeliyor. ama hızlı basınca boyle bir problem yok birde 1500 devir ile 2900 devir arası bütün viteslerde ayağımı gazdan çekince araba sirkeleniyor(araba 4 ve 5 vitesteyokuş aşagı bu devir aralığında sirkeleme yok) hızlı basınca sirkeleyerek gidiyor sonra düzeliyor enfazla 2 veya 4 kere sirkeliyor sabit hızlarda boyle bir sorun yok. 3000 devirde ve sonrası bu sorun sadece 4 ve 5 viteste olmuyo birde boşta giderken ortalama 40 ila 60 la giderken rolanti 1000 ile 1200 arası oynuyor durduğunda bu sorun yok.
arabada;
EGR, BUJİ (tektırnak GM),YAĞ(MOBİL 10-40) ,BENZİN,YAĞ,LPG,POLEN FİLTRESİNİ DEĞİŞTİ. arkadaşlar usta T2 ile arıza bulamadı ve bana ecu karışmış gibi dedi. 200 km benzinde kullan sonra program yenileyelim dedi sonra lpg ayarı yapalımdedi bu sorun bu şekilde çözülürmü lütfen yardım edin( inşallah sorunu anlaşır şekilde anlatmışımdır )
ilginiz için teşekkürler .

Chaossx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınıza lpg ayarı yaptırmanız gerekiyor öncelikle.silkeleme dediğiniz şeyi aracın birazda yapması doğaldır..yani atıyorum ikinci vitesdesiniz hızınız 50kmh diyelim devirde 3bin civarında,gazdan ayağınızı çektiğiniz anda motor kompresyona girer,içerde sizi biraz silkelemesi doğaldır..tabi bu çok aşırı ise başka sorunlara işarettir.baskı balata problemide olabilir..gazdan ayağınızı çektiniz tekrar bastınız silkemeden sonra ivmelenmeye başlıyorsa debriyaj ihtimal artar.
ancak debriyajda sıkıntı yoksa egr,gaz kelebeği,oksijen sensörü olabilir gibime geliyor..hava-yakıt karışımı ile ilgili bir sorunda olabilir..tech2 ile sorun gözükmüyor,bir arıza lambasıda yanmıyor ise temizlenmesi gereken tıkanmış parçalar olabilir (örn.gaz kelebeği)
vites boşda 60 la giderken devirin stabil kalamaması,araç yine boşdayken durduğunda rölanti devri düzeliyorsa rölanti ayarlayıcısında problem olabilir..bir astra kullanıcısı ve forumdaki ustalarımız daha detaylı bilgiler verebilir..geçmiş olsun.

sinan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cok teşekkür ederim rolanti ayarlayıcısı dediğiniz şey 1200 ve 2900 devirlerinde yaşadığım sorunun yaşatırmı usta debriyaj balatası da araçı kaldırırken titretiyo ama cokda bitmiş depğil idare eder demişti

yasin90

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınız 2000 model olduğuna göre x16xel motor

Egr değiştirdiniz mi yoksa temizlettinz mi

sinan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:) doğrusunu yazdığın için teşekkürler.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım, ateşleme bobinine baktırdınız mı? gaza hafifçe dokunma esnasında ve bas çek esnasında araç silkeliyorsa ateşleme bobini ve buji kablolarında sıkıntı olabilir

yasin90

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım, ateşleme bobinine baktırdınız mı? gaza hafifçe dokunma esnasında ve bas çek esnasında araç silkeliyorsa ateşleme bobini ve buji kablolarında sıkıntı olabilir

2000 model atra g araçta ben yeni buji ve yeni bobinle denedim düzelmedi, uuta bujiyi çıkarttığında bujinin biri hafif nemlenmişti siboptan yapacağını ve üst kapak açılması gerektiğini söyledi

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lambda sondasını degıstırıp bakın bırde