renault captur-astra nın sesini kıstı

veysel 44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar dün aracımla gezerken başlıktanda anlaşılacağı gibi r.capturla bi 10 15 dakika kapıştık kapışma esnasında ben aracımın müzik sesini kapattığımda vites geçişlerinde motor kısmından hırıltı gibi bir ses duydum(yüksek devirlerde vites deyişince tabi) aracımı kenara çekip bu sesi kaydettim bi sizde dinleyin istedim. bugün
yetkili servise gittim arabaya baktılar falan tabi orda bu ses gelmedi.onlarda arabanın alt motor karter muhafazasını söktüler biryere sürtüğünden şüpelendiler taktılar ve bana aracı teslim ettiler ben yola koyuldum daha 1 km falan gitmeden ses tekradan başladı tekrar servise gittim bu sefer ustaya yanıma oturmasını aracı benim kullanacağımı söyledim ve daha servite tam çıkıyordık sesi ustaya dinlettim(at sahibine kişnermiş) tekrar aracı servise aldık kaputu açtılar ben içerden gaz verdim usta eliyle koymuş gibi buldu.yanlış olmasın turbo basınç valf imidir nedir sorun o parçada imiş.garantiden parçanın siparişini verdiler gelince takacaklar.Sağolsun captur olmasaydı bu sesi biraz zor duyardım.

http://www.youtube.com/watch?v=yUmslSl8PuA&feature=player_detailpage#t=10

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ynt: renault captur-astra nın sesini kıstı

Her işte bir hayır vardır derler, can sıkmadan keşfedilmesi çok iyi olmuş.

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Turbonun o cezbeden homurdanma sesi gitmiş yerine ASTIM hastası gibi hırıltı gelmiş  005hihih 005hihih Neyseki sorun yok çözülür inş..

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

veysel 44 link' Alıntı:
Arkadaşlar dün aracımla gezerken başlıktanda anlaşılacağı gibi r.capturla bi 10 15 dakika kapıştık kapışma esnasında ben aracımın müzik sesini kapattığımda vites geçişlerinde motor kısmından hırıltı gibi bir ses duydum(yüksek devirlerde vites deyişince tabi) aracımı kenara çekip bu sesi kaydettim bi sizde dinleyin istedim. bugün
yetkili servise gittim arabaya baktılar falan tabi orda bu ses gelmedi.onlarda arabanın alt motor karter muhafazasını söktüler biryere sürtüğünden şüpelendiler taktılar ve bana aracı teslim ettiler ben yola koyuldum daha 1 km falan gitmeden ses tekradan başladı tekrar servise gittim bu sefer ustaya yanıma oturmasını aracı benim kullanacağımı söyledim ve daha servite tam çıkıyordık sesi ustaya dinlettim(at sahibine kişnermiş) tekrar aracı servise aldık kaputu açtılar ben içerden gaz verdim usta eliyle koymuş gibi buldu.yanlış olmasın turbo basınç valf imidir nedir sorun o parçada imiş.garantiden parçanın siparişini verdiler gelince takacaklar.Sağolsun captur olmasaydı bu sesi biraz zor duyardım.

http://www.youtube.com/watch?v=yUmslSl8PuA&feature=player_detailpage#t=10
sen o captur cuyu bır daha gorduğunde gel bu sefer bıdaha kapışalım da boyunun olcusunu alayım de

veysel 44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

UnStabLe link' Alıntı:
Turbonun o cezbeden homurdanma sesi gitmiş yerine ASTIM hastası gibi hırıltı gelmiş  005hihih 005hihih Neyseki sorun yok çözülür inş..
GNSpower link' Alıntı:
Her işte bir hayır vardır derler, can sıkmadan keşfedilmesi çok iyi olmuş.

şansım yaver gitti totalde yarım saat gibi bi zamanda arızayı tespit edebildiler, parça siparişinide  hemen verdiler nediyeyim adamlara ellerine sağlık.

veysel 44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

CALİBRA BG link' Alıntı:
sen o captur cuyu bır daha gorduğunde gel bu sefer bıdaha kapışalım da boyunun olcusunu alayım de

O captur un boyunun ölçüsünü zor alırım çünkü arabayla çevre yolunda kapıştık araç 33 plaka olduğundan birdaha zor görürüm. Ama nasip.

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Geçmiş olsun. şansınıza arıza hızlıca teşhis edilip giderilmiş. Ben sizin yerinize yakalar arkadaki Turbo yazısını okuturum burda  steeringwheel

veysel 44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aydn link' Alıntı:
Geçmiş olsun. şansınıza arıza hızlıca teşhis edilip giderilmiş. Ben sizin yerinize yakalar arkadaki Turbo yazısını okuturum burda  steeringwheel
Eyw elinin işi artık Pozcu Mezitli Erdemli yolunda karşına çıkarsa turbo nuda okut egzosunuda koklat ve deki bir zamanlar Malatya da astralı ama turbosu bozuk bir arkadaş vardı onun yerine de..

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Merak etme kardeşim, tahmin ediyorum ki turbo da aksaklık bile varken geçebileceğini bildiğin halde daha ileri düzey bir hasar olmasın diye motoru incitmemişsindir.

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Peki bu sorun başka arkadaşların da başına geldi mi? Sebebi nedir? Kullanımdan kaynaklı mı, yoksa üretim hatası mı?

Aracınız kaç bin km de? Kronik bir sorun olabilir mi?

3 yıllık aracım henüz 17 binde. Emme manifoldu olayını yakın zamanda çıkar mı diye bekler oldum.Şimdi bir de turba basınç valfi çıkmasın.