reçine+kırmızı+benzin=can sıkıntısı

acmazkacmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: reçine+kırmızı+benzin=can sıkıntısı

mrt54 link' Alıntı:
Yakın Olsak Canının Sıkılmasına İzin Vermezdim Şıppp Diye Hallederdik ama sıkıntı yaratacak kadar birşey değil :d
:)teşekkür ederim iyi niyetiniz yeter. çözüm yolunu göstermeniz bile çözümü sağlıyor. boya korumayı sonax ta yaptırmıştım bi ara uğrayıp yaptırayım makinayla.

NumberZOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Sorun resimde görülen çizikler ise polisajla giderilir. Boya incelmesi falan şu durumda hiç dikkate alınacak bir durum değil.

Benekler, sanırım kuruyan su damlaları, sorun onlar değil herhalde.

Boya koruma yaptırdığınız yere götürün makine ile 2dk hallederler. Ücret isterlerse; ben olsam linkteki sünger ve pastayı alırdım, ileride ufak trfrk sürtmelerde işinize yarar yine.

http://www.sanalpazar.com/Elle-Cizik-Giderme-Setiatas-Waxy-Sert-El-Pedi__isp6949465

acmazkacmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dün sonaxa gittim. makineyle bir işlem uyguladı. zannedersem pasta. renk soması geçti ama altta ince ince çizgiler görünüyor. bide çok ufak bir kabarcık gibi bi şey çıktı. görünürde bir şey yok ama dikkatli bakınca belli oluyor. oranın sahibi işlemi uyguladı. bana kabarcığın reçinenin boyayı yakması sonucu olduğunu söyledi. kabarma tamda reçinenin bulaşmış olduğu yerde gerçektende. ama ben emin olamadım uygulama hatası olabilir mi? çünkü kaput baya sıcaktı işlemi uyguladığında. birde ince çizgilerin altta görünmesi normal mi?

NumberZOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: reçine+kırmızı+benzin=can sıkıntısı

acmazkacmaz link' Alıntı:
dün sonaxa gittim. makineyle bir işlem uyguladı. zannedersem pasta. renk soması geçti ama altta ince ince çizgiler görünüyor. bide çok ufak bir kabarcık gibi bi şey çıktı. görünürde bir şey yok ama dikkatli bakınca belli oluyor. oranın sahibi işlemi uyguladı. bana kabarcığın reçinenin boyayı yakması sonucu olduğunu söyledi. kabarma tamda reçinenin bulaşmış olduğu yerde gerçektende. ama ben emin olamadım uygulama hatası olabilir mi? çünkü kaput baya sıcaktı işlemi uyguladığında. birde ince çizgilerin altta görünmesi normal mi?

Kabarcık için kil uygulayın, belki çıkar. Reçine verniği yakmış olsa kabarma olmazdı.

Polisaj yapılırken kaputun ısınması normal.

Çizikler derin olduğu için, verniği komple kaldırmamak için yada uygulama yapanın beceriksizliğinden kalmıştır o çizikler.

Dikkat çekmeyecek seviyede ise önemsemeyin.

huseyin06671

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kabarıklık hakkında birşey diyemem ama oluşan çizikler makinadan kaynaklanan izlerdir. Anlaşılan sadece pasta uygulanmış. Pastanın üzerine makina izlerini gidermek için farklı pedle aşındırıcılığı daha düşük ürünler kullanılır. Tek pasta atıp geçtiyse harelenme kaçınılmaz.

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com

acmazkacmaz link' Alıntı:

???

Resim ekleme şansınız

erenilter1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar böyle bir durumla karşılasan olursa kolonya denesin sıkıntısız reçineyi giderir özellikle çam reçinesinde birebir. İyi geceler iyi forumlar

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

erenilter link' Alıntı:
arkadaşlar böyle bir durumla karşılasan olursa kolonya denesin sıkıntısız reçineyi giderir özellikle çam reçinesinde birebir. İyi geceler iyi forumlar

Kolonya boyaya zarar verir mi peki hocam? Parlaklığı azaltır veya ileriye yönelik bir hasar oluşturur mu?

Netice itibariyle kimyasal...

acmazkacmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: reçine+kırmızı+benzin=can sıkıntısı

NumberZOne link' Alıntı:
Kabarcık için kil uygulayın, belki çıkar. Reçine verniği yakmış olsa kabarma olmazdı.

Polisaj yapılırken kaputun ısınması normal.

ևizikler derin olduğu için, verniği komple kaldırmamak için yada uygulama yapanın beceriksizliğinden kalmıştır o çizikler.

Dikkat çekmeyecek seviyede ise önemsemeyin.
motorda sıcaktı. motorun sıcaklığıyla makinenin kaputu  ısıtması birleşince reçinenin yıprattığı bölgede kabarcığı oluşturmuş gibi düşündüm. dikkat çekmez hiç bir belirti yok. ben bölgeyi bildiğim için farkediyorum. yakından dikkatle gözlnmediği sürece belli olmuyor. en azından reçinenin tehlikeli bir şey olduğunu, dikkatli temizlenmesi gerektiğini, benzinin boyaya nasıl zarar verdiğini vb vb öğrenmiş oldum.