Rampa aşağı inerken hararet düşmesi.

mertkaan01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar sorun kalmadı inişte hararet düşüyorsa kesin termostat kaçırıyordur motor soğukken fazla su haznesine su geliyorsa termostat kaçırıyor düşüşe o neden oluyor termostat değişti sorun kalmadı ama yan sanayiler işe yaramnaz termosta 2 kez yan sanayi takıldı ikiside arızalı mı desem yapılış dandik bence tam kapatmıyor yan sanayiler.

sasuta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.hwa.com.tr
Arkadaşlar aynı sorundan ben de muzdaribim. 94 Calibra SFI var ve iki kez termostat değişti ilkinde behr takıldı sorun devam ediyor daha sonra çalışan Astra GSI dan GM olanı söküp taktırdım gene aynı, şehir içinde ve rölantide hararet 90a sabitliyor ama uzun yolda mavinin bir tık üzerine sabitliyor. Gösterge arızalı desem rölantide veya şehir içinde de düşük göstermesi lazım. Değişmeyen bi hararet ısı müşürü kaldı yarın da onu değiştireceğim eğer o da sorunu çözmezse bunun başka ne gibi nedenleri olabilir?

Bir arkadaş conta dedi ama conta kaçağı bu tür soruna neden olur mu? Olursa bunun masrafı nedir ne olur?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Termostat sağlam anlaşılan, büyük ihtimal müşürdür yada fan direk bağlıdır?

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fan müşürü felan arızalı ise araç çalışır çalışmaz fan açar bu şekilde hararet düşük seyredebilir . yada ustanın dediği gibi bilinçli yapılmış olabilir. termostat değişti ise bide motor ısı müşürünü de kontrol etmek lazım....

cess

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim de rampa aşağı hararet düşüyordu.termostatı değiştirdim,şimdi uzun yolda bile 92 derecede sabit.hem motor rahatladı, hem de psikolojik olarak ben rahatladım..