Radyatör boruları sıcaklıkları

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Merhabalar.
Dün aracımı yıkamak için petrole gittim. Motor kısmını temizlerken bir şey dikkatimi çekti
Fotodaki radyatöre giren ve radyatörden çıkan borulara dokunduğumda ikisi de çok sıcaktı. Elimi radyatöre attım radyatör buz gibiydi. yaklaşık 15-20 km yol yapmıştım yani motor yeterince sıcaktı, hararet göstergesi 90'ı gösteriyordu. Ancak fan falan açmamıştı.
Sizce bu durum normal mi?
O boruların aşırı sıcakken radyatörün buz gibi olması garip geldi bana.

Adsiz06036bee15aba17e.png

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Merhabalar.
Dün aracımı yıkamak için petrole gittim. Motor kısmını temizlerken bir şey dikkatimi çekti
Fotodaki radyatöre giren ve radyatörden çıkan borulara dokunduğumda ikisi de çok sıcaktı. Elimi radyatöre attım radyatör buz gibiydi. yaklaşık 15-20 km yol yapmıştım yani motor yeterince sıcaktı, hararet göstergesi 90'ı gösteriyordu. Ancak fan falan açmamıştı.
Sizce bu durum normal mi?
O boruların aşırı sıcakken radyatörün buz gibi olması garip geldi bana.

Adsiz06036bee15aba17e.png
Tıkanıklık olabilir radyatörün heryerine dokunduZmu normalde borular sıcak iken radyatör de sıcak olmalı

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Tıkanıklık olabilir radyatörün heryerine dokunduZmu normalde borular sıcak iken radyatör de sıcak olmalı
iç tarafta fan bloğu komple kapattığı için ön-alt panjur ızgarasını çıkarıp radyatörün alt kısmına dokunabildim. soğuktu.
işin garibi ne hararet göstergesi 90'ı geçiyor ne de fan açıyor.
olması gereken bu mu acaba

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
iç tarafta fan bloğu komple kapattığı için ön-alt panjur ızgarasını çıkarıp radyatörün alt kısmına dokunabildim. soğuktu.
işin garibi ne hararet göstergesi 90'ı geçiyor ne de fan açıyor.
olması gereken bu mu acaba
Klima radyatörü olabilir mi o

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
klima radyatörü farklı mı oluyor ki
Ben bi tane radyatör var biliyorum araçta
Hayır tek olmaz araca göre önde intercooler ve şanzıman soğutucu radyatör bile olur dış kısımdaki çağlar üstadın da dediği gibi klimanın iç kısımdaki soğutma radyatörüdür iç kısımdan bakmanız ve heryeri eşit derecemi diye kontrol etmeniz lazım su giriş çıkış sıcak olabilir kısmı tıkanıklık olursada bu şekilde olur

• Beğen
Tepkiler: cagatay16