Prins LPG sistemi hakkında ilk izlenimler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

burakttt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 98 Omega 2.5 V6 'ya perşembe günü Prins'i taktırdık.Aslında simit depo istiyodum fakat stepne Omegalarda sol tarafta.usta normal depo takmanın daha iyi olacağını söyledi.60 lık depo taktırdık.Ayarlarını yaptı geçtik direksiyona ama aman Allahım arabaya sanki bişeyler olmuştu inanılmaz derecede atak,gaz yemesi mükemmel,çekiş hissedilir derecede artmıştı.Usta ne yaptın bu arabaya dedim.usta da manifoltu söktüm alt taraflar bayağı kirlenmiş çamur gibiydi kelebeği filan temizledim dedi gaz değerlerinide normal olarak ayarladım çekiş bu yüzden artmıştır abi dedi.Perşembe günü Ege otogazdan ayrıldıktan sonra 30ytl lik gaz aldım.170km yaptım.hala tek ışık yanıyor ama tahminimce bitti bitecek yarın depoyu doldurucam usta benim arabanın 200bin lira yakmasının normal olduğunu söyledi.şehir içinde ekonomik kullanmadım epeyce de yüklendim diyebilirim.buna rağmen 170-180 bin lira yakması beni hem şaşırttı hemde epey sevindirdi valla.450-500 bin liradan sonra bu rakamlar inanılmaz geliyor bana.ilk çalıştırmada benzinde 37dereceye ulaştıktan sonra gaza geçiyor.ama hiç birşey hissedilmiyor kendi kendime niye daha önce taktırmadım ki diye hayıflandım.uzun yolda bu değerler daha da düşer mutlaka.4-5 depo kullanımdan sonra tekrar gidicem ayarları kontrol edilecek.daha sonra 25.000km serbest dolaşım izni! benim tesbitlerime göre iyi bir marka,iyi bir montaj ve deneyimli ellerden ortaya güzel işler çıkıyor.arkadaşımın 99 model 5.28 BMW si var benim Omegayı kullandıktan sonra hemen LPG taktırmayı düşünüyor bugün veya yarın gidip ona da Prins sıralı taktırcaz.İnşallah böyle sorunsuz gider de bizimde hayır dualarımızı alır sebep olanlar.ilerki günlerde izlenimleri aktarmaya devam edicem.İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.;)

mustafagokay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı Olsun...

Hem Performans, Hem Ekonomi, Hemde OMEGA Konforu, Güzel valla...

LPG kullanımı, gün geçtikçe artıyor...

Adem KOÇ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun. bayada az yakmış. benim astra şehir içi ortalama 170 ykr yakıyor.

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun ekonomik bi çözüm

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
burakttt' Alıntı:
Ayarlarını yaptı geçtik direksiyona ama aman Allahım arabaya sanki bişeyler olmuştu inanılmaz derecede atak,gaz yemesi mükemmel,çekiş hissedilir derecede artmıştı.Usta ne yaptın bu arabaya dedim.usta da manifoltu söktüm alt taraflar bayağı kirlenmiş çamur gibiydi kelebeği filan temizledim dedi gaz değerlerinide normal olarak ayarladım çekiş bu yüzden artmıştır abi dedi.Perşembe günü Ege otogazdan ayrıldıktan sonra 30ytl lik gaz aldım.170km yaptım.hala tek ışık yanıyor ama tahminimce bitti bitecek yarın depoyu doldurucam usta benim arabanın 200bin lira yakmasının normal olduğunu söyledi.şehir içinde ekonomik kullanmadım epeyce de yüklendim diyebilirim.buna rağmen 170-180 bin lira yakması beni hem şaşırttı hemde epey sevindirdi valla.450-500 bin liradan sonra bu rakamlar inanılmaz geliyor bana.ilk çalıştırmada benzinde 37dereceye ulaştıktan sonra gaza geçiyor.ama hiç birşey hissedilmiyor kendi kendime niye daha önce taktırmadım ki diye hayıflandım.uzun yolda bu değerler daha da düşer mutlaka.
LPG cıler arasına hoş geldin:) :alkis: :good:

burakttt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sağolun arkadaşlar!şimdilik çok memnunuz İnşallah böyle devam eder.:)

METSEL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun, bende lpg taktırmak istiyorum ama orjinalliği bozulacak düşüncesinden kurtulamıyorum :( :confused:

OdonATa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun kardeşim bu arada maliyet ne çıktı bende bu hafta içi naispse taktırıcamda ????

EKTOPEL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun kardeşim gelişmeleri bizimle paylaşmanı isteriz... kazasız belasız...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...