Porsche deyip geçmeyin

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün VW 1934 de Porsche firması tarafından planlandı...1933 yılında 750KG ağırlığında 16 silindir formel 1 arabası üretti...aynı zamanda NSU küçük araba üretiminde katkı sağladı...Mercedese silberfeil (gümüşok) adı altında 1937-39 arası 80 araç üretimininin planını yaptı katkı sağladı.Alman sanayisi isteği üzeri DAF küçük ucuz maliyetli traktor üretiminde planlamasını yaptı Küçük diesel motor üretti.aynı zamanda savaş zamanı askeri araçlar üretti.1947 VW spor arabası 356 1948 de ise porsche 356 olarak üretime geçti..Vw ortaklığı ile 1970 yılına kadar VW her ürettiği araçtdan 5 DM porscheye lisens ödemek zorunda kaldı.savaş zamanı Panzer Tiger II (VK 4502 (P)) patenti ve planı porsche yaptı..volvo s900 şimdi s90 motoru porsche mühendislerin elinden çıkmadir.aynı zamanda formula1 RS2 audi motoru porsche mühendislerinden çıkma...ve mercedes E500...evet porsche olmazsa idi bunlar olmayacaktı...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet Harley motoru motoruda ve hatta zafira modeli porsche elinden çıkma... bunları unutmuştum :D şu anda airbus uçak cokpit desayını porsche yapıyor

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende ekleme yapıyım ferdinand porsche yani porsche nin kurucusu hitlerin isteği üzerine vw 1300 yani meşhur kaplumbağayı yapmışdır.. bunun dışında bilinenin aksine ferdinand porsche ilk yaptığı motor elektrikli motordur hatta bunun denemesinide yapmışdır ama araçın çok verimsiz ve sık ikmal etme derdi yüzünden bu tutkunsan vazgeçmişdir..

en son olarak porschenin arge ortaklığı yapdığı çok firma var.. mesela pegout 407 lerdelki tiptironik şanzıman porsche ile pegout nun ortak geliştirdiği bir şanzımandır..

Tolga K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten ben hiç bi zaman porsche işte deyip geçememişimdir :D:D

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
başlık porsche'u küçümsüyormuşuz gibi olmuş Selim abi,ama biz hayranız o otomobile :D

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rıfat kardeşim küçümsemek değil porscheyi sırf porsche üreten olarak algılanmaması için demek istedim bugün volvo mercedes VW Audi firmaları bile porsche tekniğinden yararlanıyor ben bunu anlatmak istedim yoksa porsch üzerine spor araba yoktur :D

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
porsechenin süper car sınıfındaki en büyük farkı normal güncelik hayatta kullanılabilicek spor araçlar yaparlar.. misal ferrari yi lamboyu normal gündelik kullanımda kullanamassın ama porsche yi işe tatile falan gitmek için kullanabilirsiniz gündelik kullanıma gelir..

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rıfat kardeşim küçümsemek değil porscheyi sırf porsche üreten olarak algılanmaması için demek istedim bugün volvo mercedes VW Audi firmaları bile porsche tekniğinden yararlanıyor ben bunu anlatmak istedim yoksa porsch üzerine spor araba yoktur :D
anlıyorum abi..ben tasarımda audiyi öncü bilirdim.