polis yanlış kişiye çarptı

A

AEE25

Bilgi Girilmemiş
Ynt: polis yanlış kişiye çarptı

ZL2211 link' Alıntı:
Sizin bilgisayarinizi iyi ki bulmuslar benim teyzemin evine hirsiz girdiginde ifade vermek icin gittigimizde teyzemi dinleyen polis memurumuz masa basinda bilgisayarina bakmaktan teyzeme bakamadi masanin arkasina ne yapiyor diye gectigimde bilgisayarinda kart oyunu oynadigina sahit oldum karsisinda aglayarak yasadigini anlatan bi bayan varken elini vicdanina gotur! Bana bu gune dek hicbir polis yardimci olmadi cok net! Kim durdursa ya cay ismarlamaya kalkti ya buna bak diyerek bana rutbesini gosterdi buna kasar polis derler sen kusum aydina gidemezsin ama ben giderim gece kluplerinde her aksam eglenicek param var dedi. Gectim gecenin bir yarisi isten donerken beni durdurup arabami is cantamin ocine kadar arayip aaa bizden mis kamu gorevlisiymis diyip aramaya devam edip yetmeyip alkol testi yapip (uniformaliyken!) ustune arkadasimin babaannesinin hacdan getirdigi nazarligin icinde bulunan mavi ve seffaf renkli taslardan suphe edip beni ekip arabasina bindirmelerini de geciyorum! Madem narkotik ariyor sen maddeleri tanimiyorsan narkotik adi altinda bana hemde resmi bi kurumun uniformasini tasirken ustumde beni durdurup arayip ekip arabasina kadar bindiremeZsin! O polis sifatini tasiyanlar 16 saatlik mesaimin uzerine bana bu muameleyi kiz basimayken yapamazlar kendi zevkleri icin! Bana carptiklarinda butun emniyet basima toplanip kaza tutabagi tutturmamal icin ellerinden geleni ardlarina koymadilar ama hicbiri hanimefendi biseyiniz var mi iyimisiniz demedi! Bir gece bakirkoy devlet hastanesinin onunde isiklarda durdugunda kadinin biri arabamin camini yumruklari ne olur bizi bi hastane adi soyleyerek oraya yetistirin dedi guvenip alamadim aksam oldugu icin ortalik kotu malum bu duruma bizi dusurebler utansin isiklardan kalkip 10 metre ilerde gordugum polis arabasina 4 lulerimi yakip yapmadigim sellektor basmadigim korna kalmadi el ettim onlerine gectim durmayip kactilar! Ya ben takip ediliyor olsaydim ya basima bi is gelmis olsaydi tek amacim o aileye onlari yonlendirmekti onlar KACTİLAR! Bu ulkenin polisine ben guvenmiyorum arkadas! İsteyen buyursun guvensin herkes yasadigini bilir bana turk polisi 1 gun olsun yardim etmedi. Bu yuzdendir nefretim.
Yorumsuz..

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yorumsuz..

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ZL2211 link' Alıntı:
Sizin bilgisayarinizi iyi ki bulmuslar benim teyzemin evine hirsiz girdiginde ifade vermek icin gittigimizde teyzemi dinleyen polis memurumuz masa basinda bilgisayarina bakmaktan teyzeme bakamadi masanin arkasina ne yapiyor diye gectigimde bilgisayarinda kart oyunu oynadigina sahit oldum karsisinda aglayarak yasadigini anlatan bi bayan varken elini vicdanina gotur! Bana bu gune dek hicbir polis yardimci olmadi cok net! Kim durdursa ya cay ismarlamaya kalkti ya buna bak diyerek bana rutbesini gosterdi buna kasar polis derler sen kusum aydina gidemezsin ama ben giderim gece kluplerinde her aksam eglenicek param var dedi. Gectim gecenin bir yarisi isten donerken beni durdurup arabami is cantamin ocine kadar arayip aaa bizden mis kamu gorevlisiymis diyip aramaya devam edip yetmeyip alkol testi yapip (uniformaliyken!) ustune arkadasimin babaannesinin hacdan getirdigi nazarligin icinde bulunan mavi ve seffaf renkli taslardan suphe edip beni ekip arabasina bindirmelerini de geciyorum! Madem narkotik ariyor sen maddeleri tanimiyorsan narkotik adi altinda bana hemde resmi bi kurumun uniformasini tasirken ustumde beni durdurup arayip ekip arabasina kadar bindiremeZsin! O polis sifatini tasiyanlar 16 saatlik mesaimin uzerine bana bu muameleyi kiz basimayken yapamazlar kendi zevkleri icin! Bana carptiklarinda butun emniyet basima toplanip kaza tutabagi tutturmamal icin ellerinden geleni ardlarina koymadilar ama hicbiri hanimefendi biseyiniz var mi iyimisiniz demedi! Bir gece bakirkoy devlet hastanesinin onunde isiklarda durdugunda kadinin biri arabamin camini yumruklari ne olur bizi bi hastane adi soyleyerek oraya yetistirin dedi guvenip alamadim aksam oldugu icin ortalik kotu malum bu duruma bizi dusurebler utansin isiklardan kalkip 10 metre ilerde gordugum polis arabasina 4 lulerimi yakip yapmadigim sellektor basmadigim korna kalmadi el ettim onlerine gectim durmayip kactilar! Ya ben takip ediliyor olsaydim ya basima bi is gelmis olsaydi tek amacim o aileye onlari yonlendirmekti onlar KACTİLAR! Bu ulkenin polisine ben guvenmiyorum arkadas! İsteyen buyursun guvensin herkes yasadigini bilir bana turk polisi 1 gun olsun yardim etmedi. Bu yuzdendir nefretim.
+1000 . Arkadaşların dedikleri gibi  yorumsuz

onur-gul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben doğuda görev yapıyorum ve sizin söylediğiniz gibi işini düzgün yapmayan birkaç kişi yüzünden o meslek gurubundaki herkese nefret kusacak olsam inanın ne askeri kalır ne öğretmeni ne zabıtası nede gardiyanı.. sayamadığım bütün meslekler cabası. madem bu kadar mantıklı bi insansınız kendinize göre, o zaman bu yorumları yapmamalısınız.....

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Neden bu tür olumsuzluklar sizi buldu birazda bunu düşünmek lazım...polise güvenmiyorsunuz iyi güzel hoş, keşke imkan olsada 2 gün sokaklardan polis çekilse bakalım  haliniz ne olacak!!!!
  Kaldı ki polis kimsenin sevgisinede muhtaç değildir herkes işini yapsın yeter! Siz alkollu araç kullanıp rüşvet vermeyin poliste alacak bi yer bulup almasın!! Oldum olası fikrim aynıdır rüşvet alan neyse veren de odur!!!
  Kaza yapmışssınız geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın ama orada kazanın taraflarlarından biri olan polis elbette ki kendini haksızda olsa savunacaktır bu insanlığın gereğidir. Ha size mesleğini kullanacak cebrediyorsa işte o zaman haklısınız derim fakat okuduğuma göre neticede uygun olan ve istenilen tutanak tutulmuş. Resmi araç kaza yaptığı zaman memur haklıda olsa haksızda olsa idari soruşturma açılır muhtemelen ordaki memurlar bunun için tutanak tutulmamasını istediler..
  Bide olay hakkında tam ve doğru yorum yapabilmek için karşı tarafıda mutlak suretle dinlemek lazım...
  Bu forumda da mevcut olmak şartıysa astra j kullanan bir sürü neüdüğü belirsiz densiz hala çocuk olan adamlar var bu demek oluyor mu ki her astra j kullanan öyle??
  Sizden ricam herkesi aynı kefeye koymamanız ve görevi insanları idare etmek,güvenliğini sağlamak,yardım etmek ve gerekirse bu uğurda sırf o üniforması var diye ölebilmek olan insanlara bu kadar haksızlık fazla...

cemreozzer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gokhan bey yazdiklarinizin tamamini okuma geregi duymadan sunu sormak isterim neden bu olumsuzluklar beni buldu yerine.. Neden her polis kahve ya da cay ismarlamaya yada deyimi cok yerinde ismarlatmaya calisiyor acaba? Bunu da hadi dusunelim hep birlikte :) Butun bu polisligini kullanmaya calisan memurlar beni buluyor :)

B

BurakyNk

Bilgi Girilmemiş

ZL2211 link' Alıntı:
Gokhan bey yazdiklarinizin tamamini okuma geregi duymadan sunu sormak isterim neden bu olumsuzluklar beni buldu yerine.. Neden her polis kahve ya da cay ismarlamaya yada deyimi cok yerinde ismarlatmaya calisiyor acaba? Bunu da hadi dusunelim hep birlikte :) Butun bu polisligini kullanmaya calisan memurlar beni buluyor :)

:)))))))))))))))))

onur-gul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ZL2211 link' Alıntı:
Demek ki her seferinde hatanızı buluyor polisler. Ve inatla "her polis" demeniz çok rahatsız edici.

cemreozzer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Onur-gul arkadasim konunun sizinle bi alakasi yok anlayan anladi uzatmayalim.

cemreozzer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bi hatam olsaydi yargiya kadar giderdik sizde merak etmeyin ;) bu memleket gorevini kotuye kullanan sefil insanlara o kadar goz yumucak kadar pasif bi ulke  degil. Ben bugune kadar geregini yapmadigim icin kendimden utaniyorum hep kimi kime sikayet edicem mantigiyla gittigim icin.