Polis hepimize bir gün dur diyebilir,,dur deyip vur olmadan bilmeniz gerekenler!!

Kurtbeyi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 2008 yılında alınacak 30.000 polis memuru yüksel okul ve üniversite mezunu olacakmış, inşallah bu eğitim sorununa bir çare olur, ancak polis veya askere karşı önyargılı davranmamak gerekir, muhakkak hepimizin de kolluk kuvvetlerinden asker ile değil de genel de polis ile bazen olumsuz etkileşimleri oluyordur. hatta bazı polis memurları veya amirleri görevlerini kötüye kullanıyor da olabilir ancak hepsini aynı kefeye sokmamalıyız, ne de olsa hepimiz (allah korusun) başımız sıkıntıya düşse ilk önce emniyet mensuplarına başvuruyoruz. muhakkak herkes görevini bilecek polis polisliğini sivil de sivilliğini ve bir arkadaşın dediği gibi o asatiş polislerinin trafik polisleri ile özellikle akşam veya sabah saatlerindeki asayiş kontrollerinde bir çok suçlu yakalanıyor ve suç unsuru bir çok malzemeye ulaşılıyor. Ama dediğim gibi herkes görevini iyi bir şekilde yapacak. emniyet kuvvetleri görevini vatandaş ise haklarını bilecek.

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla fakülte yada yüksekokul mezunu polislerin tanışma faslında ilk söyledikleri " ben aslında şu bölüm mezunuyum ve mesleğimde xxx ama şimdilik buradayım" dır.. yani polisliği geçici olarak görür ve hiçbir zaman gereken ehemmiyeti göstermez.. Çünkü her zaman meslekten ayrılacağı anın hayaliyle yaşayıp kendisini işine vermez. Bunun yerine meslek lisesi denginde bir bölüm kurulabilir. Tıpkı astsubay hazırlama okullarında olduğu gibi..

Bu sayede hem meslek mensupları talebe iken işin en temelinden başlar ve hemen her şeye vakıf olur; hemde ast-üst ilişkileri daha sağlam olur. Öbür türlü sivil hayatın içinde yetişen ve belli bir yaştan sonra "lütfen" memur olan bir pol.mem, katili karşısına oturtup, sanki ondan bir çıkarı varmış gibi onunla muhabbet eder.. Ciddiyet en temelde ve eğitimle başlamalı.

Yukarıda da dediğiniz gibi eğitim şart ve bu şekilde temel eğitim en efdal olanıdır.sadece akademi ve kolej değil, diğer memurlar içinde meslek lisesi açılabilir.

AdVeS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla fakülte yada yüksekokul mezunu polislerin tanışma faslında ilk söyledikleri " ben aslında şu bölüm mezunuyum ve mesleğimde xxx ama şimdilik buradayım" dır.. yani polisliği geçici olarak görür ve hiçbir zaman gereken ehemmiyeti göstermez.. Çünkü her zaman meslekten ayrılacağı anın hayaliyle yaşayıp kendisini işine vermez. Bunun yerine meslek lisesi denginde bir bölüm kurulabilir. Tıpkı astsubay hazırlama okullarında olduğu gibi..

"Evet bu bahsettiğin şey cidden oldukça mantıklı ve bencede çok sağlıklı sonuçlar doğurabilecek bir çözüm...Burada da bir arkadaşımızın bahsettiği gibi emniyet yine alım yapıcakmış dikkat ettim bu alım için başvuruyu bekleyenlere:( hiç bir işi başaramayan bir iki kez kuryelik yada markette bi kaç iş deneyen sonunda başarısız olup polis olucam diyen sadece isim olsun diye fakülte okuyan ancak eğitimde eksik kişiler maalesef.Bunun yanında o kadar umutsuz değilim tabi ,iki arkadaşım var emniyet mensubu biri komiser oldu diğeri olmak üzere oldukça eğitimli ve mesleğinde gayet objektif polis akademisi mezunları ve kesinlikle anlattıkları o mesleki tecrübelere rağmen sağlıklı mantıklı kalmış gayet modern kişiler.Onlar eskisi gibi olmadığını söyleselerde bir temel ve öz olduğunu ifade ediyorlar değişemeyen.Ancak dediğin gibi askeriyedeki gibi bir okul belki daha hızlandrabilir değişimi.""

Bu sayede hem meslek mensupları talebe iken işin en temelinden başlar ve hemen her şeye vakıf olur; hemde ast-üst ilişkileri daha sağlam olur. Öbür türlü sivil hayatın içinde yetişen ve belli bir yaştan sonra "lütfen" memur olan bir pol.mem, katili karşısına oturtup, sanki ondan bir çıkarı varmış gibi onunla muhabbet eder.. Ciddiyet en temelde ve eğitimle başlamalı.
Yukarıda da dediğiniz gibi eğitim şart ve bu şekilde temel eğitim en efdal olanıdır.sadece akademi ve kolej değil, diğer memurlar içinde meslek lisesi açılabilir.
""Ve elbette diğer mesleki konulardada yardımcı ek eğitim okulları açılabilri olabilir elbette..Onca açıkta öğretmen varken ve atıl okul varken mümkün tabi ancak eğitimin kendi yaptıklarını örtbas etmeyi güçleştireceğini bilen bazı insnalar bunu istermi bilmem:mad: ..Ancak hem iş sahasının kesinlikle sağlıklı kalmayı gerektirmesi hemde Dr. tan sonra -bana göre- hayati mesele taşıdığı için bu meslek için de daha duyarlı olmak yerinde olurdu..""

teşekkür ederim Mustafa fikir ve paylaşımın için..

Son düzenleme:

BLADE44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
polistir bu başka bişeye benzemez ama çoğu konularda kanunlar elini kolunu bağlıyo

AdVeS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ABS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
HIRSIZIN GİRDİĞİ EV
Polisin peşine düştüğü hırsız bir eve girerse polis de peşinden o eve giremez. Eve girmesi için mutlaka adli karar gerekiyor.

bu durumda başımızın çaresine bakmamız mı gerekecek, kaçan hırsız bizim eve girerse??

Sanırım su olaydan sonra olaya Haydar( Emektar Meşe Sopası ) ya da Uzaktan Kumanda ( Atesli Silah ) giriyor.Aman uzak dursunlar.Polis te Hırsız da.

B

baybars

Bilgi Girilmemiş
Allah şehidimizin ailesine sabır versin...........

BaYRaM12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim memurum işini bilir demiş vaktiyle yüce bir zat..Olmasa oldururlar uymasada uydururlar..

Yok ben hiç bi koşulda almayayım..Kalsın...Kendilerine görevlerinde başarılar dileriz..
:alkis: :alkis: :alkis: