plaka yenileme..

burak_gt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracımın plakaların APP yaptırmak istemiyorum plakalarım biraz eski ve kap kalın vidalar atılmış görüntü kirliliğini gidermek için yenilemek istiyorum trafik bu işlemi yapıyormu yapıyor ise işleyiş sistemi nedir bilen varmı aracım istanbul kadıköy trafik şubeye bağlı

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
trafik şube ye gideceksin 60 tl idi sanırım yakında yaptırmadım 60tl yatıracaksın onlara eski plakaları teslim edeceksin onlar sana bi kağıt verecek onunla şöförler cemiyetine gidip plakanı basmalarını söyliyceksin 40 tl de onlar alır ve plakanı basar verirler artık plakalarda çift mühür de kalktı sadece cemiyet mühürü oluyor

burak_gt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
trafik şube ye gideceksin 60 tl idi sanırım yakında yaptırmadım 60tl yatıracaksın onlara eski plakaları teslim edeceksin onlar sana bi kağıt verecek onunla şöförler cemiyetine gidip plakanı basmalarını söyliyceksin 40 tl de onlar alır ve plakanı basar verirler artık plakalarda çift mühür de kalktı sadece cemiyet mühürü oluyor

daha öncesinde 25 plaka bi aracım vardı plaka değişikliği yaptım trafik şube eski plakalarımı aldı bana yeni plaka yazılı ufak bir kağıt verdi bostancı trafiğe gönderdi plaka basım vardı ufak bir kulübe şeklinde kağıdı verdim 1 gün sonra gelip al dedi almaya gittim ve sadece 12 lira talep edildi onun dışında bi masraf olmadı sonuçta plaka değişimi yapmıycam plakalarımı yeniliycem ?

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
emniyete gidiyorsunuz ordan bir ücret alıyorlar birde şöförler cemiyetine bastırmaya gittiğinizde 12 tl bir ücret alıyorlar...

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Gayrettepe emniyette benim çalıntı plakaları 5 dakikada çıkardılar. Ön-arka 10-20TL civarı verdim. Emniyet ücret almadı (kayıp/çalıntı olduğu için herhalde)

burak_gt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gayrettepe emniyette benim çalıntı plakaları 5 dakikada çıkardılar. Ön-arka 10-20TL civarı verdim. Emniyet ücret almadı (kayıp/çalıntı olduğu için herhalde)

plakalarım çalındı diyim o halde trafik ücret almasın :) benim bildiğim bir tek plaka basım para alıyor diye biliyorum

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Çalındı demene gerek yok, plakalarının aşırı yıprandığını söyle mutlaka yardımcı olurlar. Mesela benim araçlardan birinin plakasındaki "0" ın ortasında kocaman bir kararmış pul ve civata var, yollardaki ortalama hızı okuyan bir tabelanın bu rakamı "0" yerine "8" olarak okuduğuna şahit oldum. Senin plakanda da böyle bir durum varsa trafik şubesi plakanı değiştirmene yardımcı olur :).

burak_gt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çalındı demene gerek yok, plakalarının aşırı yıprandığını söyle mutlaka yardımcı olurlar. Mesela benim araçlardan birinin plakasındaki "0" ın ortasında kocaman bir kararmış pul ve civata var, yollardaki ortalama hızı okuyan bir tabelanın bu rakamı "0" yerine "8" olarak okuduğuna şahit oldum. Senin plakanda da böyle bir durum varsa trafik şubesi plakanı değiştirmene yardımcı olur :).

plaka yenileme nedeniyle yardımcı olucaklarını düşünüyorum bugün yarın gidip şansımı deniycem bakalım

yasin90

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Plakaları söküyorsun trafiğe gidiyorsun, yenilemek istediğini söyleyip elindeki plakaları görevliye teslim ediyorsun akabinde sana bir makbuz veriyor bu makbuzla plaka basan yere gidip 22 lira verip alıyorsun plakalarını