Philips H7 Far Ampülü ?

ylmzmtl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ylmzmtl.com
İlginiz için teşekkür ediyorum. Hafta sonu köyden dönerken gece karşıdan gelen bir şahin resmen beni kör etti emniyet şeridine geçerek önümü görebildim :(
@Hasip hocam bunu tşk beklemek için söylemedim zaten inanın herkes az bi duyarlı olsa ne trafik kalır ne de trafikte kavga ve gürültü. Saygı sevgi olayı bu anlatılmakla karşı tarafa algılatılamaz içeriden gelmeli ben tşk ederim ayrıca

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
@mskirca hocam naptınız bu işi sonuca bağlayabildiniz mi. Uzunyol akşam hava karardığında benim farlar etkisizdi yine aynı durumla karşılaşmamak adına biraz araştırma yapıyorum da.

Mtunc

VIP Üye
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Bir arkadaşım c3 unde kullanıyor bu ampulleri gözle görülür bir fark var. Zenon olmadığı için karşıdaki şoförüde rahatsız etmiyor. Tavsiye ederim ama fiyata deger mi hic bilmem.

• Beğen
Tepkiler: Ergun U.

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
@mskirca hocam naptınız bu işi sonuca bağlayabildiniz mi. Uzunyol akşam hava karardığında benim farlar etkisizdi yine aynı durumla karşılaşmamak adına biraz araştırma yapıyorum da.

Hocam henüz değiştirmedim, fakat ikisinden biri patlarsa 1 takım Philips alıp değiştireceğim. Değiştirince deneyimimi paylaşırım :)

• Beğen

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
  • Beğen

mert.karaca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yukarıdaki fotoğraflar pek gerçekçi gelmedi bana özellikle bisikletli adamın olduğu fotoğraf manüpüle edilmiş, aşağıdaki fotoğrafın kadrajı daha aşağıya bakıyor, bisikletli adam kadrajda yok gibi.

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Yukarıdaki fotoğraflar pek gerçekçi gelmedi bana özellikle bisikletli adamın olduğu fotoğraf manüpüle edilmiş, aşağıdaki fotoğrafın kadrajı daha aşağıya bakıyor, bisikletli adam kadrajda yok gibi.

Hocam bu yüzden konu açıp kullanan varsa yorumları nedir diye sordum :) Hepsiburada'da 95tl bu ampul, Standart GM'nin takımı 30tl, hatta şuan Osram H7 tek ampul hepsiburda.com da 8tl :) Philips düz H7 tek ampul 23tl

Ki bazen sadece ampül değiştirmek yetmiyor, güneş yanığından far camlarının kaplamaları soluyor ve ışık kalitesi düşüyor.

En sağdaki son foto sanki daha gerçekçi, onda da çok az bir fark var gibi görünüyor.

Tecrübe eden olursa ve bilgi paylaşırsa gerçekten "AYDINLANACAĞIZ" :D:cool:

• Beğen
Tepkiler: omeroz

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Ben de takipteyim. Güneş yanığını hallediyolar. Farların ışık kalitesinin yanında gündüz de farlar üzerinde pek hoş olmayan bir görüntü oluşuyor.

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Üstadlar merhaba kısa ampulü değiştirmek istedim kitapçıkta sola çevirin diyor. Biraz uğraştım gelmeyince çok zorlamadım. Vidalı yerler mı sökülecek.

Ekli dosyalar

• IMG_20180414_191448.jpg
    IMG_20180414_191448.jpg
    140.8 KB · Görüntüleme: 130

khanisik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Üstadlar merhaba kısa ampulü değiştirmek istedim kitapçıkta sola çevirin diyor. Biraz uğraştım gelmeyince çok zorlamadım. Vidalı yerler mı sökülecek.

sola çevirince yuvadan çıkıyor. Sonra kelepçeden çıkartıyorsun takarkende ampülün dişlisini kelepçede oturacak yer var oraya takıyorsun.

• Beğen