philips diamond vision h7

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt:

%40 hatrı sayılır bir rakam. o_O

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: philips diamond vision h7

%40 ise gerçekten çok yüksek.Sarı yansın o zaman dicem yağmurda dahada kesilir bu hiç gerek yok bence.

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Karanlik yolda isigi yolda goruyorsunuz ama isikli yolda sari isiklarinizi yolda gordugunuz gibi bunlari gormuyorsunuz ben farlar acik mi kontrol ettim hatta 2 3 kez ama sikinti yaratmiyor gorus icin yeterli yagmirda ne olur bilemem.

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
Karanlik yolda isigi yolda goruyorsunuz ama isikli yolda sari isiklarinizi yolda gordugunuz gibi bunlari gormuyorsunuz ben farlar acik mi kontrol ettim hatta 2 3 kez ama sikinti yaratmiyor gorus icin yeterli yagmirda ne olur bilemem.
gerçekten böyle bir durum varsa ya başka markaya yönelmemiz gerekecek yada almayacağız 032questn iyice kafa karıştı şimdi ostram da işler farklı olabilirmi acaba

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hepsi boyle yolda onumde 1 3 aracta da vardi bundan ozellikle dikkat ettim aydinlatma ayni ama tekrar soyliyorum kafa karisacak bir durum yok gorus yetersiz degil sikinti yaratmiyor

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com

Ben de 1,5 - 2 senedir Osram Coll Blue Mega kullandım, sonra bu premıumları aldım. Osram CoolBlue Mega 4300 k yazıyor bu premium da 5000 K yazıyor. Osramın camı daha açık ve şeffaf bir mavi, Premium, Photon vs. de cam daha koyu ve çok da şeffaf değil. Bu yüzden CoolBlue Mega 4300 K olan 5000 K olan ampuller kadar beyaz değil ama aydınlatması 5000k olanlrdan daha iyi, daha parlak, daha canlı görüntüsü var. Bu tarz ampullerle beyaz olan yol çizgilerini daha belirgin görebiliyorsunuz. Defalarca Kastamonu'ya Düzce'ye gittim aydınlatmasında hiç bir sıkıntı yaşamadım.

NumberZOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konudaki önceki mesajımda belirttim ama pek dikkate alan olmadı, osram beyazlığı bir nebze düşük olsa da daha güvenli.

Sarı ampul 3000kelvin civarıdır, gün ışığı 5000kelvin sonrasında ise kelvin değeri arttıkça maviye döner ışık.

Kullandığımız sarı ampuller 1500lümen civarında aydınlatma sağlıyor. Bu ampuller mavi cam ile üretilip beyaz ışık vermesi sağlanıyor, bu da aydınlatma şiddetini 1300lümen değerlerine indiriyor. Dolayısıyla görüş mesafesini bir hayli kötü etkiliyor.

Yani kullanılan ampul standart olunca kelvin değerini arttırıp beyaz ışık elde ediliyor fakat lümen değeri düşerek aydınlatma azalıyor.

NumberZOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bir de belirteyim xenon aydınlatmalar 5000k, 7000k gibi farklı değerlerde olmalarına karşın halojen ampulden farklı yapıda olduklarından 3000lümen civarındadırlar. Bu sebeple merceksiz kullanımda ayar dahi yapılsa rahatsız edici sonuçlar doğurur.

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

NumberZOne link' Alıntı:
Bir de belirteyim xenon aydınlatmalar 5000k, 7000k gibi farklı değerlerde olmalarına karşın halojen ampulden farklı yapıda olduklarından 3000lümen civarındadırlar. Bu sebeple merceksiz kullanımda ayar dahi yapılsa rahatsız edici sonuçlar doğurur.
Sislere almamak aydıyla alsak kısa hüzmeli farlara philips sizce görüşü fazla etkiler mi bence çok da değişmez diye düşünüyorum

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben olaya soyle ozet geceyim goruntu 10 numara oluyor aydinlatmada hatiri sayilir dusus oluyor , 4300k daha iyi olabilir beyaz isik 4300den basliyor ve artinca gorus azaliyor o yuzden osram 4300k oneririm.
  orjinal ampule gecmek istersek ne alicaz peki aracn uzerindeki sari ampullerin markasi nedir? H7 12v 55w ama ne marka?