Performans Nasıl Artırılır?Performansında en etkili parçalar hangileridir?

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
Selamlar arkadaşlar... Çok soru soruyorum kusura bakmayın cahilliğime verin. Öğreniyoruz sizlerin sayesinde..
Aracınızın performansını artırmak, daha seri stabil gitmesini sağlamak, yakıt tasarrufu sağlamak için aracınıza nelere yaptırırsınız? Hangi parçaların bakımı/değişimi performansı olumlu yönde etkiler? Tabi bunun için bir çok parça sayılabilir ama en can alıcı olanlar hangileridir? Bununla ilgili mutlaka püf noktaları vardır.
Ben aracı aldım, aldıktan sonra hava filtresi,yağ filtresi, motor yağı, antifriz,şanzıman yağı, balatalar, lpg filtresi, bujileri değiştirdim. bildiklerim bunlardı. bunlara ilave olarak yapacağım ne olabilir? temizlenecek, değişecek bakımı yapılabilecek nesi vardır bilmiyorum. bu konuda sizin fikirlerinize ihtiyacm var..:confused:

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınız zaten normal vectra b lerden ayrı bir klasmanda...Fabrika çıkışı modifiyeli (dereceli ekzantirik,değiştirilmiş vites oranları,irmscher eksoz vs.) ve yanlış bilmiyorsam 150 hp olmalı bence 150 hp gayet yeterli :) modifiye ve yakıt tasarrufu çoğu zaman ters orantılıdır ;)

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
evet biliyorum. modifiye etmek istemiyorum. Kendi işim için örnek vereyim, müşteri bilgisayarını getirir derki yavaş çalışıyor. ben bu bilgisayarın öncelikle ram ve işlemcisine bakarım, normal ise arkaplanda çalışan programları kontrol ederim, sonra virüs kontrolü yaparım :) bu yapılanlar bilgisayar için performans artırır ama modifiye etmez. araç içinde benzer şeyler vardır :)

mendel50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle hava filtresinin içindeki plastik boruyu söküp motoru biraz rahatlatabilirsin , motor daha rahat nefes alır ama birazda fazla ses yapar ama olsun değer ben öyle yaptım gt ye başka bişey yapmaya gerek yok haa bide egr yi iptal etmek iyi olur

ctokay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buji, bobin, afm, oksijen sensörleri, motor yağı kalitesi, filtrelerin temiz olması... Bunlar performansı en etkileyebilecek aklıma gelen şeyler.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Debriyaj, baskı balatayı kontrol ettir. Kaçırma varsa, gitmez ve çok yakar.
Aracın ön takım, yürüyen aksamını, iyi bir bilgisayarlı rot-balans servisinde kontrol ettir.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınızın modeli cok düşükse ateşleme bobini,buji kabloları değişmeli,kat iptali yapılmalı,bastan asağı komple güzel bir egzost sistemi uygulanmalı,chip takılmalı bunlar en fazla 5-6 hp fark ettirir sanırım ama bahsettiğiniz serilik olur masrafı göze alırsanız şayet öyle egzost takıp 20 hp güç artısı aldım diyenlere kanmayın

Z20LEH

Vmax Performance
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Modifiye anlamında birşey istemiyorsaniz, aracanizin yaşı nedeniyle artik tam anlamiyla performansini sergileyemeyen bazı parçalar olabilir. Bunlar özellikle daha önce değişmediyse, bobin, afm ve oksijen sensorleridir. Bu parçalari sırayla değiştirirseniz eminim performansınızın arttığını hissedeceksinizidir.

cobra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
156 hp araç için performans nasıl artar arayışına girmek çok düşündürücü ve hazin bir durum sayılır. Düşündürücü olmakla birlikte birde gerçek vardır ki vectra b 136 hp Gt 156 hp gibi hiçte değiller. Bu bir gerçek, ama ısrarla diyoruzki opel ci olmak bir ayrıcalık ve hastalık. Arkadaşlar bırakalım artık bu afaki düşünceleri, bırakalım artık dünya kadar para harcayıp bu arabaları ayakta tutmaya çalışmayı, bırakalım artık gerçeklere bakalım, sokağa atılacak paramızmı var? yok. O halde ısrarcı olmayalım, bu araçlar ilk senelerinde gerçekten güzeldi ama şimdi ayakta zor duruyorlar, ne yedüğü belirsiz sanayi ustalarını ihya ediyorlar bizde afaki bir şekilde övünüyoruz, benim aracım 136 hp 156 hp diye. Bir bakıyorsunuz 110 hp lik dizel bir araç,markası ne olursa olsun bu araçlara nal toplatıyor. Şimdi herkesten bir tepki gelecek, ama tepkiyi vermeden önce objektif ve gerçekci davranmayı deneyelim...

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
Aracı yaklaşık 1 ay önce aldım, aldığımda bir sorunum yoktu arka lastikler dışında. Fakat aracımın kusursuz olmasını isterim, lazım olduğu zaman beni yolda bırakmamasını isterim, kusursuza yakın olmasını isterim bu yüzden kendimce biçok değişim onarım yaptım.İmkanlarım yettiğince. Fakat hala bazı eksikler olduğunu düşünüyorum. Ne oldukların hakkında bi fikrim yok tabi ama.